Co na Cviky pro nohy říkají další uživatelé?

Vaše cvičení v on-line kurzu je BÁJEČNÉ! Nemůžu si vynachválit nápad kamarádky, která mi je doporučila. Začala jsem loni v květnu a šťastně cvičím denně - totiž vynechala jsem jen jeden den, když se mi vdávala dcera. Ono mě to totiž hrozně baví! Jsem zdravotnice, ale až teď mi konečně došlo, že nemusím po zemi chodit jako dřevák, ale že se má chodidla a prsty mohou pohybovat, a dokonce třeba každý prst zvlášť!

Uvnitř on-line kurzu si připadám tvůrčí, opečovávaná, nebolí mě nohy, chodím díky vám i bosky, je to prostě balzám! I šupinaté paty chůzí bez bot paradoxně zmizely a chodidlo je hlaďoučké. Doufám, že se mi hybnost ještě zvětší a do důchodu pak odejdu po svých a zvesela! Páni, moc jste mi pomohla - a i ty Vaše krásné a češtinářsky precizní článečky na blogu je radost číst. Takže díky moc a moc!
Marta MalotínováZdravotnice
Cvičením pro zdravá chodidla se již dlouhou dobu kvůli příčné klenbě a vbočenému palci sama zabývám a online program lektorky Vlaďky mě moc příjemně překvapil. Je vytvořen tak, aby cvičení netrvalo každý den příliš dlouho, a přesto obsahuje v jednotlivých krocích vždy výbornou skladbu cviků tak, aby se vyřešil konkrétní problém. Videa jsou skvěle názorně natočena a popsána a v kombinaci se slovními popisy zvládne cviky opravdu každý.

Pouze nošením ortopedických vložek apod. problémy chodidel vyřešit nelze, proto opravdu doporučuji tento online program, Vlaďčino cvičení opravdu pomáhá. Tím spíš, že Vlaďka Botlíková je v této problematice uznávaný odborník.
Mgr. Jana Bejčková lektorka
Na začátku jsem skoro nevnímala, že nohy mám, protože mě nebolely. Bolela mě však kolena a občas záda jako asi každého. První věc, kterou jsem si uvědomila už na semináři, je to, jak všechno se vším souvisí. Jak moje zborcená klenba je tou trhlinou, která ovlivňuje moje kolena, kyčle i páteř. Druhá věc, kterou jsem začala vnímat velmi intenzivně při domácím cvičení Cviků pro nohy, jsou příjemné pocity po rozhýbání, rozcvičení a prokrvení šlapky. A v neposlední řadě pak to, co je vlastně cílem celého projektu: po maličkých kouscích jsem začala vidět, jak prstíky více poslouchají, jak se zlepšuje klenutí nohy, jak se mi hezky pružně chodí a jak občasná bolest kolen ustupuje. Všechny cviky jsou hezky mnemotechnicky pojmenované a cvičení je zábavné.
Dana Manouškoválektorka zdravotní tělesné výchovy
Do kurzu jsem vstoupila, když jsem se o svoje nožky zdravotně takřka vůbec nestarala. Občas bolely, občas ne. Mám příčně i podélně ploché nohy a mírně vbočený palec.

Objevila jsem spoustu tipů, jak chodidlům ulevit a pomoci. Během cvičení se mi vbočený palec skoro srovnal, klenby zvýraznily, chodidla bolí výrazně méně. A když už bolí, hned vím, jak jim ulevit :-). Ale nejen to.

Kurz mi úplně změnil přístup k chodidlům - víc je vnímám, víc rozumím, jak fungují, a můžu se na ně spolehnout. Místo žití vedle sebe žijeme spolu :-)). Kurz doporučuji naprosto všem, kteří chtějí svým nožkám ulevit a naucit se chodit "jako po obláčku".
Zuzana Šmídrkalovámaminka na mateřské
Cvičení doma je moc dobré, cviky jsou poměrně jednoduché (i když je třeba dát pozor na jejich přesné provádění). Cviků je dost na výběr, takže si po úvodním devítitýdenním rozcvičení každý může vybrat cviky, které mu nejvíce vyhovují a jsou pro jeho nohy nejpřínosnější. Navíc cviky opravdu nejsou časově náročné a po každém cvičení člověk v chodidle pociťuje, jak ploska nohy „ožije“. A to je hodně motivační. Také se mi MOC líbí, že se dá cvičit kdekoli – není potřeba žádný zvláštní prostor. Člověk může cvičit i na cestách, na dovolené, případně i v kanceláři… A k naprosté většině cviků vůbec nic dalšího nepotřebuje.
Markéta Novotnácvičící v kurzu Masters
Základní program Zdravé nohy po dobu 9 týdnů měl na moje problematická chodidla výrazný ozdravný dopad. Zlepšila se mi pohyblivost, obzvláště u vbočeného palce. Palec sám se sice ještě nenarovnal, ale vzhledem k tomu, že ho mám vbočený už skoro 30 let, asi bych byla naivní, kdybych ho chtěla za dva měsíce napravit. Dosavadní zlepšení obou chodidel je pro mě důvodem pro další pokračování ve cvičení. Už vím, na co se zaměřit. A pro ty, kdo nedokážou vydržet ve cvičení sami, radím zapojit se do alespoň menšího kolektivu pro zvýšení motivace, třeba zajít na seminář Zdravé nohy, kde lektorka Vlaďka učí vše z kurzu ještě i naživo.
Milada Ledvinovámasérka
Chtěla jsem Vám napsat, jak mě Váš program baví! Jsem nyní po nemoci, ale jakmile mi trochu "otrne", začnu zase cvičit, protože výsledky jsou fakt super! Mne dokonce začaly před časem bolet kyčle, říkala jsem si, že jsem holt už starší a někdy když si ještě zasportuju (šerm pro veteránky), tak to bylo poté fakt nepříjemné. Tak jsem se vydala na ortopedii, tam mi řekli, že co bych nechtěla v mém věku, ale podle rtg že mi nic není a dali mi prášky na bolest (ty jsem vyhodila). A pak jsem začala s Vaším programem a po třech dnech o kyčlích nevím a můžu tancovat kozáčka. Ono to určitě souvisí s chodidly a se způsobem, jak člověk našlapuje. Tak to jen abyste věděla, jaké vedlejší účinky Váš program má.
Ing. Nora Lesňákováinženýrka , auditor bezpečnosti
Mnohokrát Vám děkuji za online kurz Cviky pro nohy. Jsem moc ráda, že jsem měla to štěstí a objevila jsem Vás a pak i tento úžasný kurz! Jsem moc vděčná,právě za on-line formu, jelikož pobývám trvale jako důchodkyně na chalupě mimo Prahu a neměla bych možnost chodit k Vám na pravidelné konzultace. Takhle mně to moc pomůže i vše velmi usnadní. Cvičení mi krásně ulevuje od bolestí s mými halluxy, s příčně i podélně plochýma nohama a od bolestí kolen. A to se přiznám, že zatím ještě necvičím úplně všechny cviky! Ale už teď mně to moc pomáhá. Nechci na operaci, ani nechci brát léky proti bolesti, protože vím, že mi to neodstraní příčinu. Teď už ale vím, že si můžu s Vaší pomocí a díky cvikům ve Vašem kurzu pomoci sama.
Eva Nechvátalovádůchodkyně
Jako fyzioterapeutka jsem moc ráda, že takto komplexní E-program Cviky pro nohy vznikl. Sled jednotlivých kroků na sebe správně navazuje, od začátečního vyšetření vlastních nohou a záznamu, jak na tom jsou, přes uvolňování drobných kloubů na noze a měkkých tkání v jejich okolí. A pak, když je noha předpřipravená, se začíná cvičit v jednotlivých na sebe navazujících krocích, od jednoduchých po složitější. Cvičení je pěkně rozděleno podle deformit, které se na nohách nejčastěji vyskytují. Jednotlivé kroky procházíte pomocí videí, kde lektorka Vlaďka vše krásně ukazuje a popisuje. Během práce na svých nohách tu máte taky mnoho pěkných pomůcek: můžete si studovat v Přínožce, vybarvovat chodidýlka v Omalovánkách, zaznamenávat své dojmy a prožitky do Notýsku – to vše je součástí nabídky. Podívat se na Pomůcky, s dětmi hrát hry s nohama… A úplně nejlepší je část ze života plážových modelek.
Bc. Kateřina Hlavováfyzioterapeutka
První výsledky se u mne dostavily již po 14 dnech, kdy vbočené palce bolely už pouze při změnách počasí. První krok si tedy skvěle poradil s bolestí. Druhý krok rozhýbal zatuhlé klouby palců. Výsledky pozoruji při každém pohybu, protože rozsah ohnutí palců se zvětšil. Třetí krok: videa cviky naučí a velkou výhodou je možnost opakování. Velmi doporučuji jít také na seminář Zdravé nohy. Dostanete pozitivní dávku energie, bude vás to bavit a inspirovat. Navíc uvidíte, že nejste sami, kdo věří, že je možné pomoci tělu s opravou.
Mirka Ficováučitelka
Zdravé nohy ve třech krocích: nejprve nohu „probudí“, pak se s ní „seznámím“ a nakonec s ní „začnu mluvit“. Nelze to zkrátit, protože teprve postupnými krůčky dojdu k vysněným výsledkům. Dva roky nesnesitelné bolesti pravé nohy po delší chůzi přerušila účast na semináři Zdravé nohy a výzva k akci. Od té doby cvičím. Po nedělní delší túře jsem POPRVÉ po dlouhé době bez bolesti sešla kopec, ani pravé koleno, kotník či chodidlo mě nebolelo! Mám neskutečnou radost – to přesně je odměna, kterou jsem potřebovala, a také povzbuzení do dalších cvičení. Děkuji!
Iveta Zonygovácvičitelka ZTV