Co na kurz říkají další uživatelé?

Vaše cvičení v on-line kurzu je BÁJEČNÉ! Nemůžu si vynachválit nápad kamarádky, která mi je doporučila. Začala jsem loni v květnu a šťastně cvičím denně - totiž vynechala jsem jen jeden den, když se mi vdávala dcera. Ono mě to totiž hrozně baví! Jsem zdravotnice, ale až teď mi konečně došlo, že nemusím po zemi chodit jako dřevák, ale že se má chodidla a prsty mohou pohybovat, a dokonce třeba každý prst zvlášť! Uvnitř on-line kurzu si připadám tvůrčí, opečovávaná, nebolí mě nohy, chodím díky vám i bosky, šupinaté paty chůzí bez bot paradoxně zmizely a chodidlo je hlaďoučké... Je to prostě balzám! Doufám, že se mi hybnost ještě zvětší a do důchodu pak odejdu po svých a zvesela! Páni, moc jste mi pomohla - a i ty Vaše krásné a češtinářsky precizní článečky na blogu je radost číst. Takže díky moc a moc!
Marta MalotínováZdravotnice
Základní program Zdravé nohy po dobu 9 týdnů měl na moje problematická chodidla výrazný ozdravný dopad. Zlepšila se mi pohyblivost, obzvláště u vbočeného palce. Palec sám se sice ještě nenarovnal, ale vzhledem k tomu, že ho mám vbočený už skoro 30 let, asi bych byla naivní, kdybych ho chtěla za dva měsíce napravit. Dosavadní zlepšení obou chodidel je pro mě důvodem pro další pokračování ve cvičení. Už vím, na co se zaměřit. A pro ty, kdo nedokážou vydržet ve cvičení sami, radím zapojit se do alespoň menšího kolektivu pro zvýšení motivace, třeba zajít na seminář Zdravé nohy, kde lektorka Vlaďka učí vše z kurzu ještě i naživo.
Milada Ledvinovámasérka
Do kurzu jsem vstoupila, když jsem se o svoje nožky zdravotně takřka vůbec nestarala. Občas bolely, občas ne. Mám příčně i podélně ploché nohy a mírně vbočený palec. Objevila jsem spoustu tipů, jak chodidlům ulevit a pomoci. Během cvičení se mi vbočený palec skoro srovnal, klenby zvýraznily, chodidla bolí výrazně méně. A když už bolí, hned vím, jak jim ulevit :-). Ale nejen to. Kurz mi úplně změnil přístup k chodidlům - víc je vnímám, víc rozumím, jak fungují, a můžu se na ně spolehnout. Místo žití vedle sebe žijeme spolu :-)). Kurz doporučuji naprosto všem, kteří chtějí svým nožkám ulevit a naucit se chodit "jako po obláčku".
Zuzana Šmídrkalovámaminka na mateřské
Cvičením pro zdravá chodidla se již dlouhou dobu kvůli příčné klenbě a vbočenému palci sama zabývám a Vlaďky online program mě moc příjemně překvapil. Je vytvořen tak, aby cvičení netrvalo každý den příliš dlouho, a přesto obsahuje v jednotlivých krocích vždy výbornou skladbu cviků tak, aby se vyřešil konkrétní problém. Videa jsou skvěle názorně natočena a popsána a v kombinaci se slovními popisy zvládne cviky opravdu každý. Pouze nošením ortopedických vložek apod. problémy chodidel vyřešit nelze, proto opravdu doporučuji tento online program, Vlaďčino cvičení opravdu pomáhá. Tím spíš, že Vlaďka je v této problematice uznávaný odborník.
Mgr. Jana Bejčková lektorka
Na začátku jsem skoro nevnímala, že nohy mám, protože mě nebolely. Bolela mě však kolena a občas záda jako asi každého. První věc, kterou jsem si uvědomila už na semináři, je to, jak všechno se vším souvisí. Jak moje zborcená klenba je tou trhlinou, která ovlivňuje moje kolena, kyčle i páteř. Druhá věc, kterou jsem začala vnímat velmi intenzivně při domácím cvičení Cviků pro nohy, jsou příjemné pocity po rozhýbání, rozcvičení a prokrvení šlapky. A v neposlední řadě pak to, co je vlastně cílem celého projektu: po maličkých kouscích jsem začala vidět, jak prstíky více poslouchají, jak se zlepšuje klenutí nohy, jak se mi hezky pružně chodí a jak občasná bolest kolen ustupuje. Všechny cviky jsou hezky mnemotechnicky pojmenované a cvičení je zábavné.
Dana Manouškoválektorka zdravotní tělesné výchovy
Cvičení doma je dobré, cviky jsou poměrně jednoduché (i když je třeba dát pozor na jejich přesné provádění). Cviků je dost na výběr, takže si po úvodním devítitýdenním rozcvičení každý může vybrat cviky, které mu nejvíce vyhovují a jsou pro jeho nohy nejpřínosnější. Navíc cviky opravdu nejsou časově náročné a po každém cvičení člověk v chodidle pociťuje, jak ploska nohy „ožije“. A to je hodně motivační. Také se mi MOC líbí, že se dá cvičit kdekoli – není potřeba žádný zvláštní prostor. Člověk může cvičit i na cestách, na dovolené, případně i v kanceláři… A k naprosté většině cviků vůbec nic dalšího nepotřebuje.
Markéta Novotnácvičící v kurzu Masters
Na on-line program Cviky pro nohy jsem byl jako fyzioterapeut a také jako žák Bc. Clary Lewitové opravdu velmi zvědavý. Mám i osobní důvod, proč mě téma nohou hodně zajímá: nesprávné postavení nohou, díky časné péči mojí maminky zdárně srovnané. Později jsem však opět začal mít problémy, vadilo mi pak i delší stání. Může mi tedy online kurz Vlaďky Botlíkové nabídnout ještě něco nového? A byl jsem velmi mile překvapený. Za online kurzem je vidět obrovské množství práce, má svoji ucelenou koncepci a je to velmi komplexní program. Všechna cvičení jsou na videích i fotografiích vysvětlená tak, aby nebyl problém je pochopit. Skvělé je, že lektorka uvádí i různé lehčí modifikace u cviků, které by napoprvé nemusel každý zvládnout. Jako fyzioterapeut pracuji s nohama už nějaký ten čas a dovolím si říct, že už toho hodně znám. V tomto kurzu jsem ale našel některá moc šikovná cvičení, která mě předtím nenapadla. Děkuji Vlaďce, že takový kurz udělala.
Mgr. Erik Paĺkofyzioterapeut a terapeut TČM