Reference od absolventů seminářů Zdravé nohy II.

Dagmar Olmrová (cvičenka kurzu Mastes)

Od semináře očekávám návod, jak se zbavit problémů s nohama, rozšíření vědomostí z I. semináře. Organizace byla jako vždy výborná, atmosféra kamarádská a s obsahem semináře jsem byla spokojená. Mnoho cvičení jsem neznala, Vlaďka dokáže vždy překvapit a má vše vždy dokonale připraveno. Třeba slepeckou procházku nebo Vestimed jsem vůbec neznala. Lektorka Vlaďka je perfektní, milá, přívětivá, dokáže každému zvlášť vysvětlit, poradit, je ochotná a trpělivá. Seminář mně přinesl vzácné rady, co dělat s nohama, jak cvičit, abychom nemuseli na operaci. Určitě jej dál doporučím a za dnešní den moc děkuji!!  

Bc. Kateřina Hlavová (fyzioterapeutka)

Chci se dovědět nové nápady, tipy, cviky. Organizace byla výborná, byla jsem spokojena s teorií. Neznala jsem čtení nohama, slepeckou procházku, noviny nebo větev:) Překvapila mne i cvičení na vestimedu, s ponožkami, kreslicí činnosti. Vše bylo výborné, lektorka, atmosféra… Mně osobně přinesl seminář nové JEDNODUCHÉ nápady, co mohu dělat s mými klienty. Určitě doporučuji!

Václava Kubánková  (cvičitelka ZTV)

Na seminář jsem se hlásila, abych si rozšířila znalosti, které využiji na svých lekcích cvičení a také pro potřeby svojí rodiny. Sama za sebe jsem při cvičení na nohy zjistila, jak pomáhá řešit i jiné problémy pohybového aparátu. Ráda bych poděkovala vynikající lektorce za skvělou organizaci a atmosféru na semináři. Naučila jsem se nové cviky, zaujalo mě hodně nových cvičebních pomůcek. Určitě musím paní Vlaďku vyzdvihnout nejen jako skvělou lektorku s odbornými znalostmi, ale také jako člověka, který má skvělý přístup k lidem. Určitě ráda přijedu na některý z dalších seminářů a doporučím dalším zájemcům. 

Saly Losová (fyzioterapeutka) 

Seminář Zdravé nohy II. byl plný cvičení, nápadů, pomůcek, entuziasmu, legrace, o kvalitní teorii nemluvě. Co víc si přát? 

Greta a Milan Brožovi (cvičící v kurzu Masters)

Očekáváme další cvičení a instrukce, jak postupovat pro zlepšení zdravotního stavu nohou. Tedy pokračování první části, nástavbu. Lektorka vytvořila příjemné prostředí. Teoretické i praktické části semináře byly vyvážené. Líbil se nám perfektní rozbor funkce a cvičení nohou, chodidel: jak mohou být nohy deformované, když se nerespektuje fyziologie i fyziologické pozadí cvičení spodní části nohou. Pěkné bylo i různé balanční náčiní a masážní pomůcky. Neznali jsme různé možnosti cvičení s chodidly a s prsty nohou.

Velice hodnotíme chození po „opičí“ dráze. Také jsme si doma takovou menší cvičební dráhu vytvořili. Lektorka je perfektní po odborné i lidské stránce. I prostředí a atmosféra semináře byla velice přátelská. Lektorka se nám snažila předat maximum vědomostí a zkušeností a činila to tak, že nás inspirovala k dotazům. Než jsme absolvovali první seminář Nohy I, tak jsme se se žádným cvičením, které by řešilo procvičování spodní partie nohou - kotníků a chodidel nikde nesetkali.

Druhý seminář doplnil a rozšířil první. Ukázal další možnosti jak cvičit s nohama. Také jsme poznali další pomůcky na procvičování. V neposlední řadě je také zajímavé setkání s lidmi, kteří mají stejný zájem – naučit se procvičovat nohy, chodidla. Nyní velice často chodíme doma bez obuvi a cítíme se dobře.

Videokurz a rady na internetu jsou perfektními pomůckami. Určitě rozšíříme, ve svém okolí dáme ve známost existenci unikátního a výborného cvičení na nohy a chodidla.

Jana Nováková (cvičitelka ZTV)

Organizace semináře byla úžasná, jako minule na „jedničce“. Obsah neměl chybu!. Skvělé bylo cvičení s terabandem a gumami. Lektorka byla vynikající. Seminář mi přinesl hodně nového, co ráda využiji zase dál v tělocvičnách. Předávám adresu výborných stránek na každém cvičení.

MUDr. Saša Studničková (zubní lékařka)

Potřebuji nové informace o možnostech nápravy nohou cvičením a případně jakými dalšími metodami. Vše bylo výborně zorganizováno, byla jsem velice spokojená. Z her byla výborná taktilní hra, mnoho cvičení přineslo podněty k domácímu cvičení. Lektorka má velmi vstřícné a přátelské jednání, i atmosféra na semináři je příjemná. Seminář mi přinesl prohloubení znalostí ze semináře Zdravé nohy I. Samozřejmě jej dál doporučím!

Jiří Nol (cvičící v kurzu Mastes)

Potřebuji celkový přehled, jak používat správně nohy, v teorii jsem se dověděl více o anatomii, mám zde malé znalosti. Překvapila mne jednoduchost některých cvičebních pomůcek či náčiní. Lektorku hodnotím výborně, atmosféra byla neopakovatelná a velmi přátelská. Mám mnoho nových poznatků a seminář doporučuji!

Iveta Zonygová (cvičitelka ZTV)

Očekávám praxi, nové inspirace, podrobnější vysvětlení, individuální přístup, čas na zodpovězení dotazů. Organizace semináře byla vynikající.  Vladka toho chce předat tolik, že to prostě a jednoduše nejde v jednom dni stihnout. Z teorie: byla jsem ráda za „Jindru“, chodidlo v D3 provedení. Masáže dle instrukcí z kroku I. již provádím, nyní mne zaujal nový pohyb při uvolňování kloubů, dobrý u kladívkovitých prstů. Ze cvičení: v praxi jsem konečně pořádně pochopila cvik Popelku i cvik „Tunel svítí“, dobrá byla jako pomůcka i mince. Moc mne bavily nové hry, zejména hra „naslepo“ s barevnými  terči i „bludiště“,  taktéž barevné destičky jsou dobré.

Lektorka semináře Vladka je pro mne Člověk s velkým „Č“ – čiší z ní přesvědčení, vynikajícně se přeci předávají vlastní zkušenosti, tomu pak člověk podlehne a věří tomu a hlavně má chuť si vše vyzkoušet a předávat dál. Atmosféra a prostředí semináře byla velice příjemná. Co mi seminář přinesl? Další nadšení a chuť předávat zkušenosti, znalosti a dovednosti dál!!!!

Ivana Mutinová (cvičenka Masters kurzu)

Od semináře očekávám poučení a nové cviky. Organizace semináře byla velmi dobrá, byla spokojena i s obsahem semináře. Překvapila mne kreativita teorie i praxe. Masáže jsem si pamatovala z minulého semináře, ale naučila jsem se některé nové cviky a hlavně se mi líbilo dokonalé využití pomůcek. Lektorku semináře Vlaďka hodnotím na jedničku, i atmosféra byla příjemná a inspirující. Mně osobně seminář přinesl další uvědomění, že mám se svým nohám věnovat čas. Určitě doporučím dále.

Milada Ledvinová (masérka)

Očekávala jsem připomenutí praktik ze semináře I. (trochu jsem už pozapomněla – přece jen bylo na I. semináři informací hodně a času už taky uběhlo hodně) a zdokonalení cviků pro nohy. Organizace semináře byla jako vždy vysoko nad úrovní podobných seminářů, které jsem absolvovala jinde. Obsah semináře moje očekávání zcela naplnil, a to opravdu vrchovatě. Odpoledne jsem už cítila mírné zahlcení, ale ono si to sedne, mám zkušenost, že se musí informace dodatečně vstřebat

Byla jsem ráda, že jsem si mohla podrobně prozkoumat model chodidla. Ráda jsem si upřesnila metodiku vázání palce, kterou jsem při akci „Plážové modelky“ nepochopila, na jaře mi tento způsob vázání palce nefungoval, kdežto po demonstraci na tomto semináři jsem pochopila podstatu. Velmi se mi líbily pomůcky na procvičování citlivosti chodidel – nejvíc asi chodníček s různými reliéfními tvary. Byla to pro mě nová a překvapivá zkušenost, poznávat svět nohama. Chodníček byla zkušenost nová a příjemná.

Vlaďka je podle mých celoživotních zkušeností opravdu nejlepší lektorka na cvičení. Nebojím se označit ji jako geniální. Neznám nikoho lepšího, a to jsem za svůj poměrně dlouhý život poznala hodně lektorů. Líbí se mi její zaujatost pro každý problém, hloubka, se kterou se do všeho pouští, nadšení pro nové věci. Její cvičení je pro mě vždy radostí a pokaždé nechápu, jak rychle s ní čas uteče.

Výborné je také velké množství cvičebních pomůcek, které je na tomto semináři k dispozici. Atmosféra byla též velmi milá, jako vždy, protože k Vlaďce se dostanou vždy lidé podobného zaměření. Tzn. otevření, přátelští, ochotní na sobě pracovat. Seminář mi přinesl příjemně strávený den s aktivním cvičením na konkrétní problémy (u mě vbočený palec) a potvrzení mého názoru, že nejlépe si člověk se zdravotními problémy pomůže sám, když mu nějaký odborník dobře poradí. Děkuji!

Jarmila Břízová

Od semináře očekávám novinky, zkušenosti i další nápady v péči o nohy. Seminář byl dobře vyvážen, teorie střídala cvičení, což je vhodné i z hlediska duševní hygieny. Vyhovoval by mi pouze o trochu dřívější začátek, např. od 9:00 hodin. S obsahem semináře jsem byla spokojená, ujasnila jsem si stavbu i fungování příčné a podélné klenby.

Při masážích mne překvapil velký výběr pomůcek. Při cvičení byly bezvadné všechny hry, jak individuální, tak ve dvojicích. A také, že už během těchto cvičení jsem viděla u sebe pozitivní posun v ovládání nohou, v jejich mobilitě. Lektorka semináře je vstřícná, komunikativní a fundovaná. Vládla tu příjemná, pracovní atmosféra. Byla to pro příjemně strávená neděle, kdy jsem dělala něco pro své zdraví, obohatila se o nové poznatky a poznala nové kolegyně.

Květa Cimbulková (cvičící v kurzu Masters)

Chtěla bych se dozvědět se více o příčně ploché noze a jak dál s tím pracovat. Organizace semináře byla skvělá, že jsme jenom neseděli, ale také jsme prováděli praktická cvičení a byla legrace.

S obsahem semináře jsem byla velice spokojená, bylo to velmi dobře rozvržené. Dost jsem se dozvěděla o rovnováze a vybalancování. Také mě překvapilo, jaké jednoduché a dostupné pomůcky můžeme pro masáž nohou využít – ne všechny jsem znala. Moc mě zaujalo cvičení s poznáváním různých tvarů rukou a bosou nohou. Moc hezké bylo cvičení balanční pomůcky s gumou. Lektorka Vladka je skvělá – ode mne má samé jedničky. Vše měla perfektně připravené a nápadité, aby nás to bavilo.

Výborně nám vysvětlila teorii a předvedla praktickou část, kde byla spousta nových pomůcek.  Má s námi velkou trpělivost a výborné bylo, že jsme si vše mohli vyzkoušet a lektorka nás opravovala, jak to správně máme dělat.

Atmosféra byla skvělá a prostředí dostačující. Bylo dost prostoru venku pro cvičení i různé překážkové dráhy a balanční pomůcky. Sešla se dobrá parta lidí. Na semináři jsem se naučila, jak cvičit s příčně plochou nohou a jak o ni pečovat. Posilovat svaly na nohách a prstech. Musím denně trénovat. Mám nyní spoustu nových poznatků. Leccos jsem zkusila prvně až na semináři. Moc se mi líbilo, že s námi byla i paní, se kterou Vlaďka intenzivně pracuje na jejich problémech s haluxy a viděli jsme její pokroky (samozřejmě, že je to také zásluha dotyčné paní, protože denně cvičí). Určitě známým seminář doporučím.

MUDr. Míla Kršiaková

Po absolvování semináře Zdravé nohy I. jsem očekávala praktické procvičování a rady, jak pracovat na odstranění resp. zmírnění jednotlivých vad a deformit nohou. To se naplnilo mírou vrchovatou. Organizace semináře byla výborná, prostředí a atmosféra přátelská a milá. Lektorka byla úžasná, milá a vstřícná jako vždy, velmi zaujatá pro věc. Velmi mě to povzbudilo ke cvičení a přesvědčilo, že i ve vyšším věku se dá ledacos zlepšit. Mnohokrát děkuji a ráda doporučím seminář dál.

Markéta Novotná (cvičící v kurzu Masters)

Organizace semináře byla jako vždy skvělá. S obsahem jsem byla velmi spokojená, moc se mi líbilo promasírování nohou (chodidel i celé nohy) pomocí thera-bandu. Také používání různých typů míčků bylo zajímavé. Zajímaly mě hlavně cviky na haluxy. Vím, že je to hlavně otázka trpělivosti a výdrže (to je moje slabá stránka), ale inspiraci i návody jsme dostali dostatečné. Něco se mi zatím vůbec nedařilo (např. zdvihání pěnového míčku nohou), takže pokud se to časem povede, bude to pro mne test pokroku J. Zajímavé byly různé pomůcky a jejich využití (oproti prvnímu semináři přibyly zase nové) a byla to i zábava.

Lektorka byla stejně jako minule výborná, srozumitelný výklad teoretické části, zábavné podání praktické části.  Vzhledem k časovému rozmezí jsme toho stihli opravdu hodně. Atmosféra byla příjemná, přátelská. Seminář mi dal hodně: nové cviky a nápady pro procvičování nohou i novou energii do dalšího cvičení. Uvažuji i o koupení některých pomůcek. O semináři jsem již psala dvěma dalším kamarádkám.