Cvičení Zdravá záda (Dospělí)

To nejlepší z mé praxe pro dospělé, trpící běžnými problémy ze sedavého zaměstnání.

Základní cvičení pro každodenní údržbu těla i tipy, jak se cíleným pohybem sami léčit i doma pomocí jednoduchých účinných cviků.

Cvičení zlepší ohebnost krční páteře a zad, posílí ochablé svaly, protáhne zkrácené a přetížené partie a uvolní tělo i mysl.

 

Kdo vás bude vést?  Vlaďka Botlíková, lektorka zdravého pohybu

 

35 let výuka dospělých v kurzech Zdravá záda

28 let výuka studentů a zaměstnanců na ČVUT a 11 let výuka studentů Fyzioterapie na ČVUT

13 let výuka seniorů v kurzech Univerzity 3. věku při ČVUT a návazných kurzů Masters

školitelka cvičitelů Zdravotní TV pro Sokol a ČASPV

 Nejbližší cvičební kurz Dospělí

(cvičení je především pro učitele a zaměstnance ČVUT a stálé dlouholeté členy, přibíráme i nové zájemce z řad veřejnosti)

středa 17.00 - 17.55 

Koná se od 14. 2. - 15. 5. 2024 = 12 lekcí

(1. a 8. 5. = st. svátek)

Jarní běh je zrušen (úraz lektorky), náhradou se cvičí online podle kurzu Záda v pohodě!

Cvičení naživo bude opět od září 2024.

 Co se na cvičení naučíte?

 • Ranní rozcvičení pro protažení, každý semestr novou sestavu,
 • jednoduché cvičení proti ztuhlé šíji,
 • účinné cviky proti bolestem zad,
 • tipy, jak správně sedět při práci u počítače,
 • tipy, jak správně chodit (a běhat),

 

 • dechové cvičení pro nabrání energie, ale i pro zklidnění,
 • koordinační cvičení,
 • nácvik pružné a vznosné chůze,
 • cvičení pro prevenci pádů
 • nácvik rovnováhy a stability,
 • relaxační cvičení,
 • veselé hry s pomůckami.

Jak to probíhá a co s sebou:

Galerie tělocvična, kde se cvičí:

 • Cvičení probíhá v určené období vždy ve středu od 17 do 17.55 hodin v modré tělocvičně.
 • Vezměte si s sebou pohodlný cvičební oděv, sálovou obuv a ručník.
 • Cvičební podložky a veškeré pomůcky vám rádi zapůjčíme, nic dalšího nepotřebujete.

Místo konání pravidelného cvičení

MAPA Juliska

 

České vysoké učení technické,

Ústav tělesné výchovy a sportu    

Pod Juliskou 1805/4

160 00 Praha 6 – Dejvice  

středa 17-17.55

modrá tělocvična – přízemí vpravo

(číslo šatny je na TV obrazovce po vstupu do hlavního vchodu, příp. poradí kustod/ka = vpravo od vchodu)

Sleva na cvičení

Sleva uživatelům ONLINE kurzu Cviky pro nohy:

Mí klienti, kteří využívají online kurz Cviky pro nohy, dostanou ode mne dárek – cvičení Zdravá záda za bonusovou cenu (o 300 Kč méně).

Pokud ještě online kurz Cviky pro nohy nevyužíváte, máte o něj zájem a nechcete přijít o zmíněnou slevu na cvičení, objednejte si prosím nejdříve online kurz Cviky pro nohy.

Na cvičení se přihlaste teprve tehdy, až dostanete přístupové údaje k online kurzu. Fakturační systém vám může nabídnout cenu cvičení se slevou teprve po zaplacení faktury za faktury za: internetový výukový kurz Cviky pro nohy (zde si můžete prohlédnout obsah online kurzu).

 

Online videokurz Cviky pro nohy pro domácí cvičení

 Cena cvičení Zdravá záda Dospělí

Základní cena (veřejnost - mimo ČVUT) 1700
S online kurzem Cviky pro nohy * ( sleva) 1400
Déledobě cvičící v kurzu Zdravá záda (pět a více let a 65+)1400
Učitelé, zaměstnanci, doktorandi a studenti ČVUT) 990

 

Vysvětlivky k tabulce cen (ceny jsou uvedeny v Kč): 

  *    Noví účastníci, kteří současně také mají přístup k online kurzu Cviky pro nohy. A též "dlouholetí" cvičící v kurzu Dospělí , kteří nejsou kmenově z ČVUT (chodí ke mně cvičit nejméně celé DVA roky).

 • Sleva pro doktorandy, učitele a zaměstnance z ČVUT je konečná (nesčítá se s další slevou).  Zaměstnanci z ČVUT platí obvykle hned po 1. hodině v hotovosti přímo na místě.                

 

Zkušenosti absolventů cvičení Zdravá záda 

Jana Kovářová

Počítám se již k dlouholetým účastníkům pravidelného cvičení Zdravá záda pod vedením paní doktorky Vlaďky Botlíkové (7 semestrů) a stále si ho velmi užívám. Každá hodina je rozdílná a každou středu se těším na to, s čím nás paní doktorka mile překvapí. Je vidět, že o vymýšlení cviků a cvičebních pomůcek, stejně jako o jejich kombinaci, velmi přemýšlí a výsledkem je příjemné, odborné procvičení, někdy i zapomenutých, partií těla.  Člověk se po hodině cítí pěkně zregenerovaný a i klouby se zdají být pohyblivější.

Velkým pozitivem paní doktorky je její stále dobrá nálada, která se během cvičení přenáší na přítomné, kteří pak odcházejí s pocitem krásně prožitého času. Chodila jsem i do jiných cvičebních zařízení, jako je např. Sportcentrum Evropská, ale úroveň cvičení zde na ČVUT je na neskonale vyšší odborné i lidské úrovni. 

Petra Tobišková 

Cvičení s Vlaďkou Botlíkovou mě baví! Motivuje mne projít se o něco delší trasou než je třeba, zvednout hlavu a narovnat záda a usmát se pro sebe i okolí. Ranní rozhýbání těla podle cviků od Vlaďky dává člověku pohodu, radost a energii na celý den. Doporučuji! 

Milada Ledvinová

S Vlaďkou cvičím dlouhá léta, přesněji 31 let. Dovedla mě k ní původně má bolavá záda po narození třetího potomka a potřeba a touha cvičit (od dětství jsem aktivně rekreačně cvičila). Mám tedy představu a možnost srovnání s jinými cvičiteli. Cvičení s Vlaďkou bylo vždy zajímavé a pestré, každá hodina měla nový náboj. Za celý rok jsme procvičili celé tělo, což mi velmi vyhovovalo a vyhovuje (zažila jsem i lektora, u kterého se celý rok cviky opakovaly - déle jsem tam nevydržela).

Vlaďka se zajímá o všemožné směry a způsoby cvičení, zavádí cviky z čchi-kungu, z kalanetiky, z pilates, a z jiných stylů, které ani nedovedu pojmenovat. Zná dokonale tělo a vymýšlí si cviky, které  procvičí svaly, o kterých ani nevím, že je mám. Protože s ní mnoho let cvičím, jsem stále v dobré kondici (což neskromně tvrdím, protože se mohu porovnávat se svými vrstevníky). 

Vlaďka je velmi nadšená lektorka, cvičení věnuje veškerý svůj čas i um. Vždy jsem se k do cvičení ní vrátila, když jsem z nějakých důvodů cvičila pod vedením někoho jiného. Z vlastní zkušenosti vím, že ji i sportovní lékaři považuji za absolutní špičku ve svém oboru. Také její semináře na téma ozdravění nohou jsou zajímavé, nabité informacemi, které opravdu fungují. Na cvičení s Vlaďkou se nikdy nenudím, naopak, vždy žasnu, jak hodina rychle uběhla. Jen fakt, že ještě chodím do práce, mi brání, abych chodila častěji, třeba v dopoledních hodinách.

 

 

 

Potřebujete se ještě na něco zeptat? Napište mi.

 

Mohlo by vás také zajímat:

Těším se na Vás na viděnou na cvičení.