Oblíbený seminář Zdravé nohy I. ZÁKLAD

Základní seminář v novém formátu o tom, jak si udržet zdravé nohy do vysokého věku.

A také jak se cíleným pohybem sami léčit – pomocí jednoduchých účinných cviků si postupně napravit bolavé či deformované nohy z nesprávného zatěžování.

Cvičení zlepší pohyblivost kotníků, přednoží a prstů, zpevní klenbu nohy, zvýší vnímavost chodidel a především lépe postaví nohy na zem. Tím se postupně také upraví problémy a zmírní se či vymizí bolesti nohou.

Počet míst na semináři je omezen. To proto, abych se vám mohla věnovat i individuálně a měla též prostor pro odpovědi na vaše dotazy. Seminář je nyní také o něco prodloužen, aby bylo dost času na kvalitní procvičení všech zařazených (a pro většinu lidí obvykle nových) cviků.

 Nejbližší termín jednodenního semináře:

Na jaře semináře nebudou (zranění lektorky), přijímám ale již přihlášky na podzimní seminář.

Zájemci mi prosím napište. Dám vám vědět hned, jak budu vědět konkrétní datum, a to ještě předtím, než termín oficiálně vypíšu na web.

 

Co se na semináři naučíte?

 • Vysvětlím, jak má správně fungovat ploska nohy,
 • jaké jsou nejčastější deformity a vady nohou, jejich příčiny a projevy,
 • jaké máte možnosti k nápravě a prevenci deformit a vad nohou (včetně ukázek některých pomůcek ke korekci či vhodné obuvi),
 • praktický nácvik: pasivní stimulace a masáž plosek nohou (s pomůckami),
 • praktický nácvik: podrobná aktivní masáž a rozhýbání chodidel a nohou,
 • speciální cviky k odstranění (nejen) svalové nerovnováhy nohou,
 • nácvik stability a lepšího vnímání nohou hravou formou  (i s mnoha efektivními pomůckami)
 • prostor pro vaše náměty a dotazy.

Probíráme i konkrétní otázky, které vás také hodně zajímají: 

Jak chodit během výletů do přírody, aby se nedělaly puchýře a jaká jsou preventivní opatření proti nim, 
v jakých botách venku chodit, zda jsou nejlepší pevné a vysoké boty až přes kotník, nebo nízké, měkké a třeba i barefooty, zda se dá codit i bez bot...

A také jak vlastně chodit, aby z toho nebolely paty, co se dá dělat s bolavými nebo i spadlými příčnými klenbami chodidel, co dělat se stavem, kdy se velmi často zvrkávají kotníky, a jak si pomoci, když bolí kolena nebo i kyčle ...

 

Jak to probíhá a co s sebou:

 • Seminář je od 9.30 do 17.30 (10 vyučovacích hodin) s hodinovou polední pauzou na oběd. Posluchárna bude otevřena od 9 hodin.
 • Možnost využít občerstvení v restauraci Pod Juliskou (cca 100 metrů od ÚTVS). Nebo si vezměte malý oběd s sebou.
 • Na místě je možné koupit si v automatu kávu, já nabízím čaj a drobné překvapení:)
 • V průběhu dne se střídají bloky teorie, masáží a cvičení.
 • Na cvičení nepotřebujete cvičební oděv, ale je dobré mít pohodlné kalhoty či legíny.
 • Vezměte si s sebou jen ručník, tužku, papír a drobné kovové mince na kávu (v automatu). Na semináři budete mít jedinečnou možnost vyzkoušet si velké množství zajímavých pomůcek. Všechny tyto pomůcky vám na semináři zapůjčím a budou k dispozici po celý den i o přestávkách.
 • Možnost na místě zakoupit drobné masážní pomůcky a speciální krém na rozpraskané paty a chodidla.

Místo konání semináře

MAPA Juliska

České vysoké učení technické,

Ústav tělesné výchovy a sportu    

 

Pod Juliskou 1805/4

160 00 Praha 6 – Dejvice  

1.    patro – posluchárna č. 217

(vpravo od schodů)

 Cena semináře Zdravé nohy I.

Základní cena 2490
S online kurzem Cviky pro nohy (majitelé přístupu do kurzu) 1990
Studenti* (ČVUT, jiná VŠ) 1890
Moji stálí cvičenci* z kurzu Masters a Dospělí (ČVUT) 1890
!! OBA DVA SEMINÁŘE: Zdravé nohy I. a Zdravé nohy II.3990

     

    Vysvětlivky k tabulce cen (ceny jsou uvedeny v Kč): 

     Studenti jsou i doktorandi z ČVUT nebo i jiné VŠ.               

    *Sleva pro studenty a mé cvičící klienty (cvičence) je konečná (nesčítá se s další slevou).  

     Dva semináře jsou cenově velmi výhodné, sleva je konečná (nesčítá se s další slevou).                    

 

Sleva na seminář

 

Mí klienti, kteří již využívají online kurz Cviky pro nohy, dostanou ode mne dárek – jako podporu k online kurzu získají oba semináře: Zdravé nohy I. i Zdravé nohy II. za bonusovou cenu, která je vždy o 500 Kč nižší. Ušetří tedy pokaždé 500 Kč. Slevy se nesčítají. (Studenti a moji stálí cvičenci z kurzu Masters a Dospělí z ČVUT mají seminář za speciální cenu). 

Pokud máte zájem o online kurz Cviky pro nohy a nechcete přijít o zmíněnou slevu na seminář, objednejte si prosím nejdříve online kurz.

Na seminář se přihlaste až poté, co dostanete přístupové údaje k online kurzu. Fakturační systém vám může nabídnout cenu semináře se slevou teprve po zaplacení faktury za: online kurz Cviky pro nohy.

Online videokurz Cviky pro nohy

Zkušenosti absolventů 

Byl to jeden z nejucelenějších kurzů, co jsem kdy absolvovala, bylo to srozumitelné a nadupané užitečnými informacemi. Organizace byla super, vše klapalo, jak má, lektorka poctivě hlídala harmonogram. Vládla tam pěkná atmosféra a vše bylo hned po ruce. Skvělá rozcvička a super automasáž. Při masážích byly zajímavé  souvislosti s odrazem i ždímání. Ovšem nejlepší byly vlastní cviky na nohy, žádné „šolíchání“, ale pěkně propracované cvičení, zaměřené na jednotlivé části nohy. Mnoho uváděných cviků jsem předtím neznala. Lektorka byla super, vše má pod kontrolou:) Co se mi opravdu líbí, je to, že lektorka má vše na sobě otestováno, a to ne krátkodobě.  Je vidět, že na sobě pracuje a pak to teprve nabídne ostatním, za to velký dík. Seminář mi přinesl mnoho nových cviků, např. též úžasnou překážkovou cestu. Seminář určitě doporučuji a těším se na pokračování Zdravé nohy II.
Bc. Kateřina Hlavováfyzioterapeutka
Když jsem večer po semináři dorazila domů, cítila jsem se jako Ema, co drtí slabikář a u toho mele maso... a pak se potká s Komenským. Byla jsem celá pokrytá informacemi, tak jak zimní krajina zasypaná sněhem. Další den jsem se snažila srovnat si všechny ty novinky v hlavě. A pak jsem vytáhla míček, poznámky... a začala. Po troškách, bolí to, ale vím, že to teď mám ve svých rukou. Když se dám do hodnocení semináře, tak to byla obrovská nálož velmi precizně podaných informací, prostřídaná teorie s praxí, zkrátka úžasné. Opravdu málokdy se naskytne tak dokonale vedené vzdělávání - a že jsem různých vzdělávacích kurzů za svůj i pracovní život absolvovala nepřeberné množství! Nebylo nic, co by mi nesedělo, co by zůstalo nepochopeno nebo mi bylo nepříjemné. A to včetně pestrých pomůcek a dobré organizace času - všechno bylo super. Jsem moc ráda, že jsem se rozhodla za Vámi do Prahy přijet a doufám, že jsme se neviděly naposledy.
Rita Jenčová
Od semináře očekávám spoustu nových informací a cviků, které budu moci v budoucnosti aplikovat jak na sebe, tak na pacienty. Organizace byla suprová. Atmosféra byla uvolněná a hlavně bych vyzdvihl, že byly dodrženy veškeré časové intervaly jednotlivých bloků semináře. Co se týká obsahu semináře, tak teorii jsem si zopakoval, ale byla hezky přehledná a pochopitelná i pro laika. Zato masáže, které byly prováděny, jsem předtím vůbec nedělal, neznal jsem je. Ty pro mne jsou a budou velice užitečné do praxe. Nejvíc se mi líbilo cvičení na správné postavení nohy podle vzorové předlohy. Velmi mě překvapilo, kolik možných pomůcek jsme si mohli vyzkoušet, některé jsou vhodné pro domácí autoterapii a uvolnění hypertonických svalů. Lektorka semináře byla skvělá, posluchač se nenudil ani chvilku. Pro mě osobně byla nejpřínosnější hlavně spousta užitečných cviků, které budu moci využít ve své praxi. A rozhodl jsem se pořídit si barefoot boty, velmi mě zaujaly. Seminář určitě doporučuji!
Pavel Bohatýstudent fyzioterapie
Milá paní Vlaďko, moc ráda jsem chodila už před lety na Vaše cvičení. Po přestěhování mimo Prahu jsem navštěvovala jiné lekce a setkala se tam s prvky vašeho cvičení v různých jiných podobách typu tai-chi, jóga, zdravotní cvičení atd. Uvědomila jsem si, jak jste pokroková, jak práci děláte precizně a co je nejvíc, dáváte do toho celou vaši osobnost – a souhra všeho dělá tu Vaši originalitu. Po letech jsem narazila na vaše nové webové stránky. Znovu jsem zjistila, jak jste stále ve formě, pracujete na sobě a rozvíjíte nové věci. Fascinuje mě to a fandím vám, zároveň je to velmi inspirující. Proto jsem se přihlásila i na seminář Zdravé nohy. A bylo velmi příjemné kromě mnoha jiného také zjistit, že hned po prvním cvičení na všech možných pomůckách jsou mé nohy prokrvené a tělo zahřáté. Protože s prokrvením končetin mám problém, byl to pro mne skvělý podnět, že by se to dalo řešit jinak než více ponožkami. Ráda se inspiruji lidmi, u kterých vidím, že dělají věci se zapálením, a to o vás plně platí. Moc si vážím vaší práce a děkuji!
Alena Matějková
Na semináři jsem se chtěla dozvědět, jaké cviky mi pomohou při ploché příčné klenbě. Pravé chodidlo mi totiž trochu padá ke straně a občas mě “brní” prsty na noze. Vlaďka nám ukázala, co a jak správně s chodidly cvičit. Zjistila jsem taky, že i spousta dalších problémů s chodidly se dá korigovat cvičením. I to, že operace haluxů moc nepomůže, pokud člověk nezmění pohybové návyky. Vyzkoušeli jsme si množství užitečných pomůcek na cvičení i na masáže nohou: všelijaké balónky, míčky, podložky a mnoho dalšího. Bylo skvělé, že některé pomůcky se daly rovnou koupit. Navíc jsem se na semináři nadchla pro chůzi naboso. Byl to zkrátka super den!
Radka HolešovskáPrůvodkyně

 Milan Brož (cvičící z kurzu Masters)

Chtěl jsem získat návod, jak cvičit pro zlepšení nohou a chůze. S obsahem jsem byl moc spokojený, lektorka na jedničku, vládla tam perfektní a družná atmosféra, dostal jsem navíc velmi praktické  návody. Poté doma jsem byl naprosto u vytržení, jak po jednodenním semináři vnímám velké změny v noze. Po bytě jsem začal chodit naboso:) DĚKUJI, Tvé cvičení je fantastické.

 Ing. Erik Derner (FEL ČVUT Praha)

Chtěl bych se dovědět více o svých nohách, jak je procvičit a jak jim ulevit třeba masáží po dlouhém výletu, aby nebolely. Organizace semináře byla velmi dobrá, střídaly se teoretické a praktické části, vše včetně přestávek bylo výborně rozvržené. Překvapilo mne, že ranní desetiminutová rozcvička vypadá opravdu velmi účinně a přitom je tak rychlá! Z dlouhodobé zkušenosti vím, že lektorka je velmi profesionální a příjemná, je prostě nejlepší. I atmosféra na semináři byla přívětivá. Dozvěděl jsem se hodně o anatomii nohy, o možných vadách a nyní vím, na co si dát v budoucnu pozor. A hlavně, naučil jsem se ranní rozcvičku na nohy a osvěžil jsem si masáž nohy. Seminář velmi doporučuji!

Věra Lehovcová (cvičitelka  a trenérka)

Očekávám rozšíření znalostí, nové poznatky, odstranění vlastních obtíží.  Organizace semináře byla skvělá, vše bylo výborně připraveno. S obsahem semináře jsem byla spokojená, teorii jsem  znala, ale masáže vůbec, a byla jsem velmi mile překvapená, že hned po krátké masáži se už dá poznat úplně jiný pocit při chůzi. Některé cviky jsem neznala, vypadaly navenek jednoduše, ale překvapilo mne, že potom byly pro mne vlastně obtížně proveditelné. Lektorka Vlaďka je skvělá, příjemná, sympatická, má výborný výklad i velmi hezký přístup ke klientům.

Celá atmosféra byla příjemná, přátelská až rodinná, výborný je menší počet účastníků, dobrý kontakt s lektorkou, velký prostor pro dotazy atd. Seminář mi přinesl nové poznatky, chuť si vyzkoušet, zda cvičení bude fungovat. Setkala jsem se s příjemnými lidmi a byl to pěkně prožitý naplněný den. Rozhodně doporučuji!

Eliška Zazvonilová (studentka VŠ)

Očekávám praktické vyžití znalostí anatomie. Mám maminku, kterou trápí vybočený palec a bortí se jí nožní klenba, ráda bych jí pomohla, cviky třeba pomůžou preventivně i mně. Organizace byla bezvadná, věcí k probrání je hodně, ale přesný harmonogram nám umožnil stihnout vše, co bylo plánováno.

Neznala jsem zdánlivě banální cviky (hlavně na palce u nohou), které nás přesvědčily o tom, že spoustu svalů ani nevíme, že máme. Lektorka byla výborná, bezvadně vysvětluje. I lektorka sama je velmi inspirativní osoba. Atmosféra na semináři byla skvělá. Seminář mi přinesl mnohem více informací o chůzi a o klenbě nohy. Myslela jsem si, že nemám žádné větší problémy, ale stále je co zlepšovat. Seminář se mi velmi líbil, příště vezmu určitě někoho s sebou.

 

   Zvažte také možnost pořídit za velmi zvýhodněnou cenu OBA semináře: Zdravé nohy I. i pokračovací Zdravé nohy II. 

Potřebujete se ještě na něco zeptat? Napište mi.

Pokud se z vážného důvodu nemůžete dostavit a předem mi dáte telefonicky nebo mailem vědět, domluvíme se na náhradní možnosti. Také můžete za sebe poslat náhradníka (náhradnici), pak vám po proběhlém semináři celou úhradu vrátím. Jinak se částka nevrací.

Mohlo by vás také zajímat:

Těším se na Vás na viděnou na semináři.)