Naslouchejte tělu od nohou - co říkají další uživatelé?

Kurz je velmi precizně připravený, s hodinářskou pečlivostí, což jsem opravdu ocenila. Po desetiletích pilného rekreačního cvičení jsem si myslela, že ovládám spoustu cviků. Ale zjistila jsem, že se dají dělat ještě úplně jinak. A to pečlivě, velmi podrobně, se zaměřením na jednotlivé svaly, o kterých jsem mnohdy ani netušila, že je mám. V naší zrychlené době je to jako balzám na tělo i na duši. Navíc třeba u mne je výsledek ten, že mě nebolí v bedrech, což mě trápilo s různou intenzitou posledních pár let. Určitě kurz doporučuji!
Milada Ledvinovámasérka
Kurz NTN mě překvapil přehledností uspořádání stránek i jednoduchostí orientace v kurzu – byla uživatelsky velmi příjemná. Vlastní cviky jsou naprosto přirozené, nevyžadují extra pohybové schopnosti a fyzičku. Odborně je cvičení předváděno a instruováno  tak, že ani „necvičenec“ nemá šanci chybovat ani při nácviku držení těla, ani při dýchání nebo rovnacích pohybech. Několikrát jsem si říkala, vždyť autorka nemůže vidět, že jsem se vytáhla v ramenou, chybně postavila! Jde o metodicky opravdu skvěle prezentované cviky rehabilitačního charakteru, kde správný nácvik je pro dosažení cíle klíčový! Avšak upozornění jsou zařazena přesně tam, kde by mohlo dojít k chybám. Po nácviku podle videa mám pro běžné upevňování po ruce vytištěné PDF postupy pro zopakování. Je vychytané, že když v některém z úkolů ztratím jistou, v klidu se mohu v PC vrátit už jen třeba k 5. úkolu a nemusím přehrát celou instruktáž. Provedení chci ještě zlepšovat, ale už po prvním týdnu mám v hlavě nastálo zapnutou „blikající kontrolku“: srovnej se, nehrb se! Postupně mi začalo ustupovat trvalé pnutí a tuhnutí hlavně v oblasti zad. A kdykoliv se na své „bliknutí“ během dne v běžných situacích začnu rovnat, tak mám sama ze sebe lepší pocit!
Růžena Motyčkovástudentka Univerzity 3. věku
Na online kurzu paní Botlíkové Naslouchejte tělu od nohou chci velice pochválit hlavně názorné provedení cviků a jejich srozumitelné a důkladné vysvětlení. Hlavní přínos kurzu vidím v tom, že provede běžnými pracovními polohami vsedě a vstoje, ve kterých se tráví poměrně hodně času. A pokud jste v nich chybně nastavení, zanechají velmi neblahý dopad na pohybový systém. V jednoduchosti je krása a v kurzu se naučíte tělo přes jednoduché jasně popsané úkoly lépe vnímat a "naslouchat mu". Kurz vás naučí využít terapeuticky leh, lépe sedět i stát, korigovat nesprávný vzorec dýchání a aktivovat také nohy. Slouží nejen jako skvělá prevence vzniku pohybových dysbalancí, ale současně i jako jejich terapie. Kurz se mi moc líbil. Děkuji a doporučuji.
Mgr. Jitka Vašíčkováfyzioterapeutka
Do kurzu jsem se rozhodla vstoupit, protože kdo by nechtěl krásné, královské držení těla? Při pohledu na Vlaďčin postoj mi bylo jasné, že se to od ní mohu naučit. Zatím jsem teprve na začátku, ale už vidím, že kurz je přehledný a hned se najde vše potřebné. Baví mě, že se začíná lehem. Je to sice má oblíbená pozice, ale i tam už to trošinku "táhne". Hned po "cvičení" jsem cítila, jak se mi otevírá hrudník. Jsem moc zvědavá, jaké výsledky budou po dokončení celého kurzu.
Linda Bergerkoučka úspěšných žen
Váš kurz Naslouchejte tělu od nohou je skvělý. Královský leh, sed i stoj mě překvapily svou precizností, bonusy jsou taky bezvadné, nejvíc mě dostala masáž nohy nohou. Vše je názorné a podrobně vysvětleno i ukázáno, takže i člověk "necvičící" pochopí, jak cvik dělat. A tělo se královsky odměňuje, mnohem míň mě bolí a zlepšila se mi hybnost zatuhlých kloubů (projevy artrózy). Mám radost, že jsem tento kurz objevila, a tak již nejsem pasivním divákem, ale aktivním tvůrcem svých pocitů a zdravotního stavu. Jsem si jistá, že nové návyky budu využívat každý den. Děkuji za kurz a přeji nám i Vám hodně dalších krásných projektů.
Simona Rakoušovásociální pracovnice a matka sedmi dětí