Cvičení Zdravá záda online - co říkají další uživatelé?

Vlaďka se stala mou oblíbenou cvičitelkou již před několika lety, kdy jsme se při cvičení mohli ještě setkávat. Dnes  při on-line lekcích vše jasně vysvětluje a při provádění cviků upozorňuje na možné chyby. I proto Vlaďka ukazuje různé varianty v provedení cviků, takže si každý může cvičení přizpůsobit svým možnostem. Sice mi tělocvična s osobním kontaktem a atmosférou chybí, ale on-line cvičení s Vlaďkou to plně nahrazuje. Vždy se na další cvičení velmi těším. Takto se v době nouzového stavu udržuji fit nejen fyzicky, ale i mentálně. Třeba i tím, že jsem zvládla instalaci ZOOMu: podle instrukcí od Vlaďky však zcela bez problémů. To, jak se Vlaďka postavila ke cvičení v době covidové, je vynikající. Jen jsem se utvrdila v tom, jak skvělá lektorka to je.
Hana KrohováVŠ pedagožka

Můj velmi invenční klient Milan si doma skvěle připravil prostředí na cvičení:

Moje domácí tělocvična má rozměry 160 x 200 cm. Cvičení vestoje sleduji na hlavním monitoru, další vykrývá mrtvé úhly při cvičení a pro cviky v nižších polohách jsem si dal druhý notebook na zem. Cvičení se i v této "tělocvičně" dá dobře zvládnout. Se skutečnou tělocvičnou se to samozřejmě nemůže srovnávat, ale Vlaďčiny cviky jsou bezvadně vybrané a užitečné i pro doma.“
Milan Klapuchstudent Univerzity 3. věku

Dcera jedné mojí klientky to komentovala:

„Mami, dobrý, jedete božácky! A teda koukám, jak to i ti senioři dávají!". 

Cvičení bylo moc fajn a jen chvála. Vlaďka vybrala jednotlivé cviky pro domácí prostředí velmi dobře, srozumitelně je vysvětlovala a názorně předvedla. Přenos byl dobře vidět  i slyšet. Během kurzu jsem se velmi dobře naučila všechno, co bylo v plánu i co mělo být cílem a doteď si je sama a s oblibou cvičím, třeba Pozdrav měsíci. Trochu mi v online verzi chybí  Vlaďčina přímá osobní oprava cvičení u každého jednotlivě. Na druhou stranu je online cvičení teď třeba vhodné i pro samotářské nebo stydlivější lidi s obavou cvičit  veřejně před druhými, i ti se teď mohou přidat a může jim to dokonce i víc vyhovovat!
Ing. Iveta Merunková, architektka
Už léta jsem měl problémy s bolestí bederní páteře. Po vyšetřeních jsem na rady lékařů svůj zdravotní problém začal léčit cíleným cvičením. S partou lidí milující pohyb již 4. rokem chodíme na kurz “Zdravá záda” dr. Vlaďky Botlíkové. V tělocvičně nám při lekcích Vlaďka vysvětlila a názorně předvedla vhodné cviky a taky nás opravovala, abychom se cvičení naučili dobře. Loni jsme kvůli omezení začali cvičit venku, a to za každého počasí. Když ani to už pak nešlo, přešla Vlaďka na distanční cvičení, aby vyhověla naší touze po pohybu. A tak cvičení probíhá díky jejím zkušenostem a obětavosti i nadále a díky ní se já a moji přátelé můžeme bez bolestí pohybovat. Děkujeme!
Stanislav Sýkorapenzionovaný zvukař
ZOOM jsem do Windows naistalovala a pouštěla podle návodu a bez problémů. Cvičení pro mě bylo až překvapivě dobré! Původně jsem si myslela, že online cvičení nenahradí to v tělocvičně, ale bylo to fajn. Vysvětlení cvičení bylo pro mě srozumitelné, Vlaďku jsem viděla celou, slyšela jsem také dobře (jen někteří občas nevzpomněli na instrukce z návodu a nevypnuli mikrofon:) Moc se těším na nové cvičení, jednak budou nové jiné další cviky a jednak bude člověk alespoň trošku zase ve společnosti! A tak: "Cvičení zdar, Covidu zmar!"
Helena Špačkovástudentka Mastes cvičení
Cvičení v tělocvičně nic nemůže zcela nahradit. Ale v této době není jiná možnost, a tak je online forma, kterou Vlaďka vymyslela, výborná. Se stáhnutím ZOOMu jsem neměla problém (i díky pomoci mých dětí). Když se náhodou obraz „kousnul“, vždy se to rychle vyřešilo. Samotné cvičení mi vyhovovalo a pomáhalo, některé cviky jsem schopná cvičit stále, jiné si ještě pamatuji z tělocvičny. Cvičení mi chybí, protože sama se kolikrát nedonutím, abych si zacvičila.
Ivana Zemanováúčetní
Je to uzasne, ze lektorka Vladka nam takto pripravuje cvicenia. Cvicenie cez ZOOM je fajn, pretoze pri vybornych instrukciach  na instalovanie a spustanie programu vše bolo jednoduche a s prihlasovanim nebol ziadny problem. Zostava cvikov bola taka, ze vyhovovala pre domace prostredie. Nebol problem cvicit podle Vladky. Predvadzanie cvikov doplnala slovnym popisom.  Na zaver kazdej hodiny bola zvedava na spatne vazby od nas. Bolo by super, keby sa k nam pridali dalsi cvicenci , aspon takto by sme sa stretavali a urobili nieco pre nase fyzicke i psychicke zdravie. Vsetci to potrebujeme. 
Magdalena Liptákovákurzistka Masters
Vlaďčino cvičení navštěvuji už mnoho let, chodil jsem na její zdravotní cvičení už jako student a s jejími lekcemi jsem zcela spokojen. Varianta na ZOOMu má sice svá omezení: nejsme pohromadě jako skupina, ale rozhodně ji doporučuji zkusit. Má totiž i výhody: cvičení lépe stíhám, protože si podvečerní lekci pustím rovnou na konci pracovní doby v zasedačce a nedojíždím až do tělocvičny. Další výhoda je, že Vlaďka má cvičení po desítkách let praxe velmi pečlivě připravené. Takže ví, jak efektivně docílit toho, aby přestaly (nebo vůbec nezačaly) bolet záda či jiné části těla. A taky ví, co vybrat, aby se člověk časem fyzicky nezhoršoval. Pro mě je online cvičení s Vlaďkou nyní jediné cvičební vytržení v korona době. Přes svátky mi hodně chybělo, protožesám se k pravidelnému hodinovému cvičení nedonutím. Takže už se těším, až to zase začne!
Ing. Michael MrázIT inženýr
Pravidelné online cvičení s Vlaďkou je velmi kvalitní náhrada za lekce v tělocvičně. V současné situaci je to nejlepší způsob, jak se udržovat ve fyzické kondici. Vlaďka při online výuce dbá na velmi podrobné vysvětlení jednotlivých cviků a vše na kameru ukazuje, abychom se cvičení naučili správně a pomohlo nám. Přestože cvičím celý svůj život, tak až teď při důkladném a pravidelném online cvičení jsem si uvědomila, že mám zažité některé nevhodné pohybové návyky, a tak je napravuji. Díky Vlaďce teď cvičím každé ráno a už si bez toho nedovedu představit svůj den. A tak se ve svých 67 letech cítím mnohem líp než většina mých vrstevníků.
MIlada Ledvinovámasérka

Podzim 2020

Takto jsme trénovali naši imunitu začátkem podzimu:  v zimě, ve větru i dešti!

A tak i pod deštníkem jsem odcvičila spolu s vámi, nejodolnějšími nadšenci, několik CELÝCH HODIN!

Pak jsme až do vánoc cvičili již online... 

Ale tomu je teď konec, budete cvičit v teple svého obýváku:)