Záda v pohodě online - co říkají další cvičící?

Vlaďku jsem objevila na internetu při hledání nějakého zdravého cvičení na držení těla. Chodila jsem k ní na prezenční cvičení a převzala jsem i Vlaďky filozofii, že se o své tělo musí každý starat sám, že to za něj žádný doktor či fyzioterapeut neudělá.  V době kovidu „chodím“ na cvičení Záda v pohodě online, zaměřená na posílení zad, podporu správného držení těla i na chytré, třeba i jen dvouminutové mini-cviky pro přestávky mezi prací. Hodně oceňuji možnost cvičit podle své potřeby: tehdy, kdy já mám čas.
Vlaďka má v kurzu každou lekci velmi hezky připravenou, strukturovanou do logických částí. Při vedení lekce Vlaďka online vysvětluje a hned opravuje tak, jako by skrze obrazovku viděla některé chyby, které jsem doma před počítačem právě dělala! Její dlouholetá zkušenost se prostě nezapře.
Naučila jsem se od ní mnoho kvalitních cvičení pro protažení, posílení i vědomé dýchání. Nově bydlím nyní mimo Prahu. Jsem ohromně ráda, že díky tomu, že cvičení Záda v pohodě je online, můžu i tak u Vlaďky zůstat a cvičit „na dálku“. A díky opakování lekcí se cvičením zlepšovat a mít z toho dobrý pocit, jako když jsem chodila cvičit naživo.
Blanka Horáčková, personalistka
Ďakujem, Vlaďka! S chrbtom mám problém od svojich sedemnástich rokov a moje sedavé zamestnanie tomu ešte pridáva. Veľmi sa mi páči, že cviky sú jednoduché, ale pritom majú veľký efekt. Po každej lekcii som sa cítila aj príjemne ponaťahovaná.   Konečne som pochopila niektoré postoje pri cvičení i pri bežnom držaní tela počas celého dňa, ktoré robím zle. Úplne najviac ma dostalo, keď si vysvetlila, ako udržať rovnováhu. Celý život s tým „bojujem“ a pritom je to také jednoduché! Cvičenie s Tebou ma veľmi bavilo. Máš totiž špeciálny talent vysvetľovať a ukázať správnosť, čo pri mnohých cvičiteľoch chýba a potom človek cvičí zle. A Ty naviac máš aj príjemné vystupovanie a pohľad až za roh. Mala som pocit, že si so mnou v jednej miestnosti a že ma naozaj vidíš, aj keď som si pustila cvičenie zo záznamu. Cvičím rada, ale niekedy mám problém začať. Preto mi veľmi vyhovovalo aj postupné otváranie lekcií, ktoré ma tak nejak nepriamo donútilo. Ešte raz veľmi pekne ďakujem za seba i za svoj chrbát a Tvoje cvičenia určite odporučím každému, kto sa chce rozhýbať.
Zuzana Pogranoválektorka programu Excel
Online kurz paní Vlaďky jsem našla při hledání cvičení pro dobu bez setkávání naživo. "Záda v pohodě" je profesionálně provedený, výjimečný a jedinečný online kurz! Skvěle promyšlené cviky slouží k protažení  a posílení celého těla. Obsahuje i výborné rady, jak cviky provádět, aby cvičení plnilo svůj účel. Součástí kurzu jsou i cenné bonusy. Vznosné držení těla lektorky i její skvělá postava je jasným důkazem toho, že cvičit se vyplatí, a to nejen nám - dříve narozeným, ale všem. K zlepšení kondice i udržení duševního zdraví doporučuji kurz "Záda v pohodě" všem, kteří jsou schopni a ochotni udělat "něco" pro své zdraví a pohodu.
Zdenka ChládkováNyní v důchodu
Podle kurzu Záda v pohodě cvičím nejen jednou týdně, jako to bývalo naživo, ale pravidelně (minimálně obden, jen někdy něco vynechám) a je to znát. Mám určitě větší rozsah pohybu a perfektní pocit z protažení. Po cvičení se cítím lehčí a "větší". Velký pokrok pociťuji v protažení v oblasti hrudníku a trapézů - konečně se mi daří "narovnat se" a "mít krk". Také cviky "na lopatky" perfektně fungují. Potřebovala jsem i zatáhnout břicho, zdá se mi, že je to na dobré cestě, svaly začínají fungovat. Nohy posiluji nejen cvičením, ale i na kole. Ze cvičení mám vždy dobrý pocit. A pomáhá mi i psychicky, mám lepší náladu a pocit, že jen tak nelenoším a něco pro sebe dělám. Děkuji za nápad s kurzem přes PC.
Jana Formánkovácvičící v kurzech Zdravá záda na ČVUT
Cvičení je úžasné, cítím se vždy dobře, rozcvičená a rozbýbaná. Když jsme se setkávali v tělocvičně (a doufám, že to zase bude brzy možné), je to výborné, lektorka nás může opravit, vysvětlit nejasnosti u cvičení... a vůbec i setkat se, společně si zacvičit a pak i popovídat je moc fajn. ALE: v běžném shonu si pak už celý týden na cvičení obvykle nevzpomenu.

Zato teď, když mám kurz online a mohu si si lekci pustit kdykoliv, tak moc ráda cvičím i 3x týdně!
Moc děkuji za Vaši ohromnou pracovitost a za všechny nové cvičební nápady. Ještě by to chtělo taková krátká cvičení v televizi a celý národ by byl fit!
Helena Zemanovácvičící v Univerzitě 3. věku
Vlaďka se stala mou oblíbenou cvičitelkou již před několika lety, kdy jsme se při cvičení mohli ještě setkávat. Dnes  při on-line lekcích vše jasně vysvětluje a při provádění cviků upozorňuje na možné chyby. I proto Vlaďka ukazuje různé varianty v provedení cviků, takže si každý může cvičení přizpůsobit svým možnostem. Sice mi tělocvična s osobním kontaktem a atmosférou chybí, ale on-line cvičení s Vlaďkou to plně nahrazuje. Vždy se na další cvičení velmi těším. Takto se v době nouzového stavu udržuji fit nejen fyzicky, ale i mentálně. Třeba i tím, že jsem zvládla instalaci ZOOMu: podle instrukcí od Vlaďky však zcela bez problémů. To, jak se Vlaďka postavila ke cvičení v době covidové, je vynikající. Jen jsem se utvrdila v tom, jak skvělá lektorka to je.
Hana KrohováVŠ pedagožka na ČVUT
Cvičební sestavy v kurzu Záda v pohodě jsou promyšleně poskládané a i v domácích podmínkách použitelné, vše je krásně ozvučené. Podle videí se mi cvičí velmi dobře. Zkušená profesionálka Vlaďka vše tradičně perfektně předvádí a navíc všechny cviky výborně popisuje. oceňuji, že instrukce na provádění cviků jsou včetně poznámky, na co si dát pozor. Několikrát jsem si říkala, vždyť lektorka nemůže vidět, že jsem se vytáhla v ramenou nebo chybně postavila! Upozornění totiž vždycky přijdou přesně v tu chvíli!

Jde o metodicky skvěle prezentované cviky rehabilitačního charakteru, kde správný nácvik je pro dosažení cíle klíčový! Navíc forma online kurzu nám umožní mít cvičení kdykoli k  dispozici podle svých potřeb. Zjistila jsem, že teď pod vedením odbornice paradoxně cvičím častěji než v době nekovidové. Klobouk dolů, že lektorka vytvořila tento kurz! Celý život jsem byla spíš nesportovní typ a nikdy by mne nenapadlo, že na prahu sedmdesátky se budu těšit, že si zacvičím! Kurz mě nabíjí pozitivní energií a to je v dnešní době fakt vzácné zboží!
Růžena Motyčkovácvičící v kurzech Zdravá záda na ČVUT

Můj velmi invenční klient Milan si doma skvěle připravil prostředí na cvičení:

Moje domácí tělocvična má rozměry 160 x 200 cm. Cvičení vestoje sleduji na hlavním monitoru, další vykrývá mrtvé úhly při cvičení a pro cviky v nižších polohách jsem si dal druhý notebook na zem. Cvičení se i v této "tělocvičně" dá dobře zvládnout. Se skutečnou tělocvičnou se to samozřejmě nemůže srovnávat, ale Vlaďčiny cviky jsou bezvadně vybrané a užitečné i pro doma.“
Milan Klapuchstudent Univerzity 3. věku na ČVUT

Dcera jedné mojí klientky to komentovala:

„Mami, dobrý, jedete božácky! A teda koukám, jak to i ti senioři dávají!". 

Cvičení bylo moc fajn a jen chvála. Vlaďka vybrala jednotlivé cviky pro domácí prostředí velmi dobře, srozumitelně je vysvětlovala a názorně předvedla. Přenos byl dobře vidět  i slyšet. Během kurzu jsem se velmi dobře naučila všechno, co bylo v plánu i co mělo být cílem a doteď si je sama a s oblibou cvičím, třeba Pozdrav měsíci. Trochu mi v online verzi chybí  Vlaďčina přímá osobní oprava cvičení u každého jednotlivě. Na druhou stranu je online cvičení teď třeba vhodné i pro samotářské nebo stydlivější lidi s obavou cvičit  veřejně před druhými, i ti se teď mohou přidat a může jim to dokonce i víc vyhovovat!
Ing. Iveta Merunková, architektka a vyučující na ČVUT
Už léta jsem měl problémy s bolestí bederní páteře. Po vyšetřeních jsem na rady lékařů svůj zdravotní problém začal léčit cíleným cvičením. S partou lidí milující pohyb již 4. rokem chodíme na kurz “Zdravá záda” dr. Vlaďky Botlíkové. V tělocvičně nám při lekcích Vlaďka vysvětlila a názorně předvedla vhodné cviky a taky nás opravovala, abychom se cvičení naučili dobře. Loni jsme kvůli omezení začali cvičit venku, a to za každého počasí. Když ani to už pak nešlo, přešla Vlaďka na distanční cvičení, aby vyhověla naší touze po pohybu. A tak cvičení probíhá díky jejím zkušenostem a obětavosti i nadále a díky ní se já a moji přátelé můžeme bez bolestí pohybovat. Děkujeme!
Stanislav Sýkorapenzionovaný zvukař
ZOOM jsem do Windows naistalovala a pouštěla podle návodu a bez problémů. Cvičení pro mě bylo až překvapivě dobré! Původně jsem si myslela, že online cvičení nenahradí to v tělocvičně, ale bylo to fajn. Vysvětlení cvičení bylo pro mě srozumitelné, Vlaďku jsem viděla celou, slyšela jsem také dobře. Moc se těším na nové cvičení, jednak budou nové jiné další cviky a jednak bude člověk alespoň trošku zase ve společnosti! A tak: "Cvičení zdar, Covidu zmar!"
Helena Špačkovástudentka Mastes cvičení
Je to úžasné, ze lektorka Vladka nam takto pripravuje cvicenia.  Zostava cvikov bola taka, ze vyhovovala pre domace prostredie. Nebol problem cvicit podle Vladky. Predvadzanie cvikov doplnala slovnym popisom. Bolo by super, keby sa k nam pridali dalsi cvicenci, aspon takto by sme sa stretavali a urobili nieco pre nase fyzicke i psychicke zdravie. Vsetci to potrebujeme. 
Magdalena Liptákovákurzistka Masters
Cvičení v tělocvičně nic nemůže zcela nahradit. Cvičení mi chybí, protože sama se kolikrát nedonutím, abych si zacvičila. Ale v této době není jiná možnost, a tak je online forma, kterou Vlaďka vymyslela, výborná.

Samotné cvičení mi vyhovuje a pomáhá, některé cviky jsem schopná cvičit stále, jiné si ještě pamatuji z tělocvičny.
Ivana Zemanováúčetní
Vlaďčino cvičení navštěvuji už mnoho let, chodil jsem na její zdravotní cvičení už jako student a s jejími lekcemi jsem zcela spokojen. Varianta na ZOOMu má sice svá omezení: nejsme pohromadě jako skupina, ale rozhodně ji doporučuji zkusit. Má totiž i výhody: cvičení lépe stíhám, protože si podvečerní lekci pustím rovnou na konci pracovní doby v zasedačce a nedojíždím až do tělocvičny. Další výhoda je, že Vlaďka má cvičení po desítkách let praxe velmi pečlivě připravené. Takže ví, jak efektivně docílit toho, aby přestaly (nebo vůbec nezačaly) bolet záda či jiné části těla. A taky ví, co vybrat, aby se člověk časem fyzicky nezhoršoval. Pro mě je online cvičení s Vlaďkou nyní jediné cvičební vytržení v korona době. Přes svátky mi hodně chybělo, protožesám se k pravidelnému hodinovému cvičení nedonutím. Takže už se těším, až to zase začne!
Ing. Michael MrázIT inženýr, absolvent ČVUT
Pravidelné online cvičení s Vlaďkou je velmi kvalitní náhrada za lekce v tělocvičně. V současné situaci je to nejlepší způsob, jak se udržovat ve fyzické kondici. Vlaďka při online výuce dbá na velmi podrobné vysvětlení jednotlivých cviků a vše na kameru ukazuje, abychom se cvičení naučili správně a pomohlo nám. Přestože cvičím celý svůj život, tak až teď při důkladném a pravidelném online cvičení jsem si uvědomila, že mám zažité některé nevhodné pohybové návyky, a tak je napravuji. Díky Vlaďce teď cvičím každé ráno a už si bez toho nedovedu představit svůj den. A tak se ve svých 67 letech cítím mnohem líp než většina mých vrstevníků.
MIlada Ledvinovámasérka

Podzim 2020

Takto jsme trénovali naši imunitu začátkem podzimu:  v zimě, ve větru i dešti!

A tak i pod deštníkem jsem odcvičila spolu s nejodolnějšími nadšenci, několik CELÝCH HODIN!

Pak už jsme se nesměli setkávat, a tak jsme až do vánoc cvičili již online, a vznikl kurz Záda v pohodě.

Cvičení v dešti je samozřejmě dávno konec, vy teď můžete cvičit kdykoliv, a v teple svého obýváku:)