Seminář Zdravé nohy II. PRAXE

IMG_1265 m

Pokračovací seminář přidává další, především praktické nástroje pro zlepšení zdraví našich nohou.

Významně rozšiřuje zásobník jednoduchých cviků pro každodenní drobnou péči o nohy. Konkrétní cvičení na nejběžnější problémy nohou pomáhá zmírnit deformity a přispívá i k lepší rovnováze a stabilitě.

Využívá se na něm i pestrá škála netradičních, speciálních a funkčních pomůcek, které obvykle nemáte možnost si v takové míře vyzkoušet.

Počet míst na semináři je omezen. To proto, abych se vám mohla věnovat i individuálně a měla též prostor pro odpovědi na vaše konkrétní dotazy.

 

 Nejbližší termín semináře:

V neděli 7. dubna 2024 v 9.30 - 17.30 seminář nebude!

Přesouvá se na podzim (zranění lektorky).

Další semináře budou až na podzim (od října dále). Zájemci mi napište. Dám vám vědět přednostně hned jak budu vědět nový termín, a to ještě předtím, než datum vypíšu na web.

 

Co se na semináři naučíte?

 

 • Zopakujeme principy fungování nohou jako pevné a stabilní základny,
 • praktický nácvik: pasivní stimulace a masáž plosek nohou – některé nové a neotřelé pomůcky,
 • praktický nácvik: aktivní rozhýbání nohou – zase jiné pomůcky a cvičení
 • podrobně a pečlivě natrénujeme speciální cviky k odstranění deformit nohou a ke zlepšení vnímání osy nohou, 
 • nácvik rovnováhy, stability a vnímání hravou formou s dalšími inovativními pomůckami,
 • velký prostor bude pro zábavné hry pro nohy ke zlepšení obratnosti a svalové síly chodidel,
 • a také pro tipy na hry pro nohy, které je možné cvičit doma (třeba i společně s vašimi dětmi).

Jak to probíhá a co s sebou:  

 • Seminář je od 9.30 do 17.30 (10 vyučovacích hodin) s hodinovou polední pauzou na oběd. Posluchárna bude otevřena od 9 hodin.
 • Můžete využít občerstvení v restauraci Pod Juliskou (cca 100 metrů od ÚTVS). Nebo si vezměte malý oběd s sebou.
 • Na místě je možné koupit si v automatu kávu, já nabízím čaj a drobné překvapení:)
 • V průběhu dne se střídají bloky teorie, masáží a cvičení.
 • Na cvičení nepotřebujete cvičební oděv, ale je dobré mít pohodlné kalhoty či legíny.
 • Vezměte si s sebou jen ručník, tužku, papír, papírové kapesníčky a tkaničku (malý provázek). A také drobné kovové mince na kávu (v automatu). Na semináři budete mít jedinečnou možnost vyzkoušet si velké množství zajímavých pomůcek. Všechny tyto pomůcky vám na semináři zapůjčím a budou k dispozici po celý den i o přestávkách.
 • Na místě si můžete zakoupit různé funkční masážní i jiné pomůcky (např. i terapeutickou masážní dřevěnou desku či speciální krém na rozpraskané paty), abyste hned po skončení mohli začít praktikovat nově naučené postupy a cvičení.

Místo konání semináře

České vysoké učení technické,

Ústav tělesné výchovy a sportu    

 

Pod Juliskou 1805/4

160 00 Praha 6 – Dejvice  

1.    patro – posluchárna č. 217

(vpravo od schodů)

 Cena semináře Zdravé nohy II.

Základní cena 2490
S online kurzem Cviky pro nohy (majitelé přístupu do kurzu)1990
Studenti* (ČVUT, jiná VŠ) 1890
Moji cvičenci* z kurzu Masters a Dospělí (ČVUT) 1890
DVA semináře najednou: Zdravé nohy I. a Zdravé nohy II.3990

         Vysvětlivky k tabulce cen (ceny jsou uvedeny v Kč): 

     Studenti jsou i doktorandi z ČVUT nebo jiné VŠ.               

    *Sleva pro studenty a mé cvičící klienty (cvičence) je konečná (nesčítá se s další slevou).   

     Dva semináře jsou cenově velmi výhodné, sleva je konečná (nesčítá se s další slevou).

 

Sleva na seminář

Mí klienti, kteří již využívají online kurz Cviky pro nohy, dostanou ode mne dárek – jako podporu k online kurzu získají seminář Zdravé nohy I. za bonusovou cenu o 500 Kč nižší. Ušetří tedy pokaždé 500 Kč. Slevy se nesčítají. (Studenti a senioři mají seminář za speciální cenu). 

Pokud máte zájem o online kurz Cviky pro nohy a nechcete přijít o zmíněnou slevu na seminář, objednejte si prosím nejdříve online kurz.

Na seminář se přihlaste až poté, co dostanete přístupové údaje k online kurzu. Fakturační systém vám může nabídnout cenu semináře se slevou teprve po zaplacení faktury za: online kurz Cviky pro nohy.

Chcete mít po jednom víkendu o všem jasno? Přihlaste se na DVA semináře za výhodnou cenu!

 

Online videokurz Cviky pro nohy 

\"OLYMPUS

Zkušenosti absolventů semináře Zdravé nohy II.

Seminář Zdravé nohy I. ZÁKLAD pro mě byl objevný třeba v tom, že jsem zjistila, že existuje i příčná klenba. Ovšem až na semináři Zdravé nohy II. PRAXE mi leccos teprve „docvaklo“ a navíc vše bylo hodně konkrétní. Co „Jednička“ lehce nastartuje, na  „Dvojce“ se to skvěle propojí, bez ní to podle mě nemá smysl. Jednak jsem si mohli vyzkoušet ještě další zajímavé pomůcky naživo, to hodnotím opravdu vyjímečně! Nikde jinde není možnost si toto "osahat". A hlavně jsem si na „Dvojce“ během praxe propojila masáže, cviky, správný postoj těla i chůze. Zvládla jste toho dostat do obou seminářů opravdu hodně, zvláště do té „Dvojky“. Snad milion know-how, cviků, tipů... I vlastní cvičení byla ještě zajímavější a zábavnější a navíc jsem se dozvěděla úplně konkrétně, co mám pro sebe udělat. Lektorka tedy vy jste úžasná! Plná vědomostí, které máte na sobě vyzkoušené. Lepšího učitele si snad ani nelze přát :)
Adéla Jenkoványní na mateřské
Před seminářem Zdravé nohy II. PRAXE jsem se těšila, že si osvěžím cviky, které jsem se naučila na „Jedničce“, a že Vlaďka přidá i něco nového. A tak to také bylo. Na semináři jsme navíc objevili další nové zajímavé pomůcky a míčky s pichláčky, chodníčky s kamínky a dřevěné desky na cvičení nohou. Potěšilo mě, že se daly koupit přímo na místě. Vlaďka mi vysvětlila, co konkrétně mám cvičit na svůj začínající halux a naučila jsem se sérii cviků na svoji propadlou příčnou klenbu. Takže teď už vím, co přesně mám cvičit, aby mi to pomohlo. A taky vím, že to nezabere moc času. Mám svoje cvičení přesně „ušité“ pro moje nožky. Mně se seminář „Dvojka“ moc líbil!
Radka HolešovskáPrůvodkyně po Kypru
Moc děkuji za skvělý seminární víkend, který byl balzámem pro mé nohy. Příčiny svých potíží jsem si určila už předem z Vašich výborných e-booků. Na seminářích jsem si pak prakticky vyzkoušela, jak je napravit. Oceňuji střídání teorie a praxe i možnost vyzkoušení mnoha pomůcek. Pro opakování praktických cvičení jsem si pořídila online kurz Cviky pro nohy. Těším se, že s tímto "průvodcem" péči o své nohy doladím na 100%. Ráda přiznávám své nedělní nadšení, kdy jsem po sobotní intenzivní "kúře" dokázala druhý den na nedělní praxi roztáhnout prsty do vějíře, což byl předtím pro mě dost nereálný počin. Děkuji, děkuji, děkuji!
Kamila Jonášováknihovnice
Chci se dovědět nové nápady, tipy, cviky. Organizace byla výborná, byla jsem spokojena s teorií. Neznala jsem čtení nohama, slepeckou procházku, noviny či větev:). Překvapilo mne i velmi funkční cvičení na vestimedu, s ponožkami, nebo kreslicí činnosti. Vše bylo dobře propojené, lektorka je velmi zapálená, atmosféra po celou dobu dělná, teorie se střídala s praxí. Mně osobně přinesl seminář nové JEDNODUCHÉ nápady, které mohu ihned dělat s mými klienty a přenést do svého terapeutického konceptu. Určitě doporučuji!
Kateřina HlavocáFyzioterapeutka
Očekávala jsem připomenutí praktik ze semináře I., protože jsem to už trochu pozapomněla, a taky rozšíření zásobníku cviků pro nohy. Organizace semináře byla jako vždy vysoko nad úrovní podobných seminářů, které jsem absolvovala jinde. Obsah semináře moje očekávání vrchovatě naplnil! Podrobně jsem prozkoumala model chodidla, skvělé byly pomůcky na procvičování citlivosti chodidel – nejvíc asi chodníček s různými reliéfními tvary. Poznávat svět nohama byla pro mě překvapivá a příjemná zkušenost. Výborné je velké množství různých cvičebních pomůcek, které je na „Dvojce“ k dispozici. Ráda jsem si upřesnila metodiku vázání palce - po Vlaďčině ukázce jsem pochopila podstatu. A tak mám nyní cviky na svůj problém. Vlaďka je podle mých celoživotních zkušeností opravdu nejlepší lektorka na cvičení. Nebojím se označit ji jako geniální. Neznám nikoho lepšího, a to jsem za svůj poměrně dlouhý život poznala hodně lektorů. Líbí se mi její zaujatost pro každý problém, hloubka, se kterou se do všeho pouští i nadšení pro nové věci. Její cvičení je pro mě vždy radostí a pokaždé nechápu, jak rychle s ní čas uteče. Atmosféra byla jako vždy velmi milá, protože k Vlaďce se dostanou vždy lidé podobného zaměření: otevření, přátelští, ochotní na sobě pracovat. Seminář mi přinesl příjemně strávený den s aktivním cvičením na konkrétní problémy a potvrzení mého názoru, že nejlépe si člověk se zdravotními problémy pomůže sám, když mu nějaký odborník dobře poradí. Děkuji!
Milada Ledvinovámasérka

Potřebujete se něco zeptat? Napište mi.

Pokud se z vážného důvodu nemůžete dostavit a PŘEDEM mi dáte telefonicky nebo mailem vědět, určitě se domluvíme na náhradní možnosti. Také můžete za sebe poslat náhradníka (náhradnici), pak vám po proběhlém semináři celou úhradu vrátím. Jinak se částka nevrací.

Mohlo by vás také zajímat:

Těším se na Vás na viděnou na semináři.)