Seminář Zdravé nohy II.

IMG_1265 m

Pokračovací seminář přidává další nástroje pro zlepšení zdraví našich nohou.

Významně rozšiřuje zásobník jednoduchých cviků pro každodenní drobnou péči o nohy. Cvičení pomáhá odstranit nejběžnější vady a deformity nohou a přispěje také k lepší rovnováze a stabilitě.

Využívá se na něm i pestrá škála netradičních, speciálních a funkčních pomůcek, které obvykle nemáte možnost si vyzkoušet.

Počet míst na semináři je omezen. To proto, abych se vám mohla věnovat i individuálně a měla též prostor pro odpovědi na vaše dotazy.

 

 Nejbližší termín semináře:

neděle 15. října 2023 v 9.30 - 17.30: tento termín je již naplněn. 

Předběžné přihlášky

na další termín posílejte prosím na mail: v.botlikova@gmail.com O vypsaném termínu Vás budu přednostně informovat.

Co se na semináři naučíte?

 

 • Zopakujeme principy fungování nohou jako pevné a stabilní základny,
 • praktický nácvik: pasivní stimulace a masáž plosek nohou – nové pomůcky,
 • praktický nácvik: aktivní masáž a rozhýbání nohou – nové pomůcky,
 • podrobně a pečlivě natrénujeme speciální cviky k odstranění deformit nohou a ke zlepšení vnímání osy nohou, 
 • nácvik rovnováhy, stability a vnímání hravou formou s novými pomůckami,
 • velký prostor bude pro zábavné hry pro nohy ke zlepšení obratnosti a svalové síly chodidel,
 • a také pro tipy na hry pro nohy, které je možné cvičit společně s vašimi dětmi.

Jak to probíhá a co s sebou:  

 • Seminář je od 9.30 do 17.30 (10 vyučovacích hodin) s hodinovou polední pauzou na oběd. Posluchárna bude otevřena od 9 hodin.
 • Možnost využít občerstvení v restauraci Pod Juliskou (cca 100 metrů od ÚTVS). Nebo si vezměte malý oběd s sebou.
 • Na místě je možné koupit si v automatu kávu, já nabízím čaj a drobné překvapení:)
 • V průběhu dne se střídají bloky teorie, masáží a cvičení.
 • Na cvičení nepotřebujete cvičební oděv, ale je dobré mít pohodlné kalhoty či legíny.
 • Vezměte si s sebou jen ručník, tužku, papír, papírové kapesníčky a tkaničku (malý provázek). A také drobné kovové mince na kávu (v automatu). Na semináři budete mít jedinečnou možnost vyzkoušet si velké množství zajímavých pomůcek. Všechny tyto pomůcky vám na semináři zapůjčím a budou k dispozici po celý den i o přestávkách.
 • Možnost na místě zakoupit drobné masážní pomůcky a speciální krém na rozpraskané paty a chodidla.

Místo konání semináře

České vysoké učení technické,

Ústav tělesné výchovy a sportu    

 

Pod Juliskou 1805/4

160 00 Praha 6 – Dejvice  

1.    patro – posluchárna č. 217

(vpravo od schodů)

 Cena semináře Zdravé nohy II.

Základní cena 2490
S online kurzem Cviky pro nohy (majitelé přístupu do kurzu)1990
Studenti* (ČVUT, jiná VŠ) 1790
Moji cvičenci* z kurzu Masters a Dospělí (ČVUT) 1790
DVA semináře najednou: Zdravé nohy I. a Zdravé nohy II.3990

         Vysvětlivky k tabulce cen (ceny jsou uvedeny v Kč): 

     Studenti jsou i doktorandi z ČVUT nebo jiné VŠ.               

    *Sleva pro studenty a mé cvičící klienty (cvičence) je konečná (nesčítá se s další slevou).   

     Dva semináře jsou cenově velmi výhodné, sleva je konečná (nesčítá se s další slevou).

 

Sleva na seminář

Mí klienti, kteří již využívají online kurz Cviky pro nohy, dostanou ode mne dárek – jako podporu k online kurzu získají seminář Zdravé nohy I. za bonusovou cenu o 500 Kč nižší. Ušetří tedy pokaždé 500 Kč. Slevy se nesčítají. (Studenti a senioři mají seminář za speciální cenu). 

Pokud máte zájem o online kurz Cviky pro nohy a nechcete přijít o zmíněnou slevu na seminář, objednejte si prosím nejdříve online kurz.

Na seminář se přihlaste až poté, co dostanete přístupové údaje k online kurzu. Fakturační systém vám může nabídnout cenu semináře se slevou teprve po zaplacení faktury za: online kurz Cviky pro nohy.

Chcete mít po jednom víkendu o všem jasno? Přihlaste se na DVA semináře za výhodnou cenu!

 

Online videokurz Cviky pro nohy 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zkušenosti absolventů semináře Zdravé nohy II.

 

Milada Vaníčková (cvičenka kurzu Masters)

Očekávám poučení, jak ulevit kladívkovitým prstům. Organizace byla výborná, většinu teorie jsem neznala, některé pomůcky jako vestimed či bosu jsem také neznala, ani slepeckou procházku. Překvapily mne některé hry s kapesníkem či ručníkem, byly tak  jednoduché a přitom velice účinné!

Lektorka byla výborná, trpělivá. Množství pomůcek předčí i velká rehabilitační zařízení! Atmosféra na semináři byla velmi přátelská a vstřícná, i počet lidí byl akorát vzhledem k obsahu a množství cvičení. Seminář mi přinesl poznání, že i v pozdním věku se dá s prsty na nohou ještě hodně pracovat.  Moc ráda doporučím seminář dál.

MUDr. Vlasta Štorková (lékařka)

Potřebuji si na semináři ozřejmit a uvědomit, co dělám špatně a povzbudit, rozcvičit a posilovat své nohy. Teorie byla pěkně zopakovaná, v prezentaci byly pěkné obrázky, organizace byla výborná. Pomůcky disky, propriofoot a vestmed byly překvapením! Také se mi líbily opět nové hravé pomůcky na cvičení. Lektorka byla výborná, prostředí a atmosféra bezvadná. Seminář mne povzbudil ke cvičení, viděla jsem, že cvičení má výsledky, doporučuji.

Milada Ledvinová (masérka)

Očekávala jsem připomenutí praktik ze semináře I. (trochu jsem už pozapomněla – přece jen bylo na prvním semináři informací hodně a času už taky uběhlo hodně) a zdokonalení cviků pro nohy. Organizace semináře byla jako vždy vysoko nad úrovní podobných seminářů, které jsem absolvovala jinde. Obsah semináře moje očekávání zcela naplnil, a to opravdu vrchovatě. Odpoledne jsem už cítila mírné zahlcení, ale ono si to sedne, mám zkušenost, že se musí informace dostatečně vstřebat.

Byla jsem ráda, že jsem si mohla podrobně prozkoumat model chodidla. Ráda jsem si upřesnila metodiku vázání palce, po demonstraci na tomto semináři jsem pochopila podstatu. Velmi se mi líbily pomůcky na procvičování citlivosti chodidel – nejvíc asi chodníček s různými reliéfními tvary. Byla to pro mě nová a překvapivá zkušenost, poznávat svět nohama. Chodníček byla zkušenost nová a příjemná.

Vlaďka je podle mých celoživotních zkušeností opravdu nejlepší lektorka na cvičení. Nebojím se označit ji jako geniální. Neznám nikoho lepšího, a to jsem za svůj poměrně dlouhý život poznala hodně lektorů. Líbí se mi její zaujatost pro každý problém, hloubka, se kterou se do všeho pouští, nadšení pro nové věci. Její cvičení je pro mě vždy radostí a pokaždé nechápu, jak rychle s ní čas uteče.

Výborné je také velké množství cvičebních pomůcek, které je na tomto semináři k dispozici. Atmosféra byla též velmi milá, jako vždy, protože k Vlaďce se dostanou vždy lidé podobného zaměření. Tzn. otevření, přátelští, ochotní na sobě pracovat. Seminář mi přinesl příjemně strávený den s aktivním cvičením na konkrétní problémy (u mě vbočený palec) a potvrzení mého názoru, že nejlépe si člověk se zdravotními problémy pomůže sám, když mu nějaký odborník dobře poradí. Děkuji!

 

Potřebujete se něco zeptat? Napište mi.

Mohlo by vás také zajímat:

Těším se na Vás na viděnou na semináři.)