Cvičení na záda pro kočku? Ne, pro vás!

Kam se dneska jde?

Tak mám nabaleno, a za chvíli vyrážím… a kam? Kdo z vás už doma „roupama“ neví, jak si sednout, abyste se cítili dobře? Kdo jste doma už neklidní a potřebovali byste se pohnout z místa? Koho z vás to už bez pohybu „svědí“?

Kam tedy společně vyrazíme? Půjdeme si pro své zdraví!

Pro dobrou náladu, pro radost ze života, vir-nevir! Ani lock-down nás nezastaví! Přidáte se? Beru s sebou na on-line cestu všechny nadšence, co už nechtějí čekat na zázračnou piluli nebo obstřik od doktora.

A cestou se vás ptám: Chcete se i vy cítit ve svém těle jako hrdí majitelé a ne jako nesmělí nájemníci? A vyléčit si ztuhlé krky a záda sami? Opečovat se vhodně voleným, účinným a přitom krásným pohybem? Tak, abyste hned všechno zvládli a přitom vás to bavilo?

Velké věci začínají dobrým rozhodnutím!

Učím už víc jak třicet let, z toho většinu té doby na pražské Technice (je to vážně už tak dlouho?), a všechny své lekce Zdravotního cvičení jsem vždycky učila pouze prezenčně. Moji studenti fyzioterapie i ti ostatní, mí kolegové z univerzity, jejich děti, klienti „zvenčí“ mimo naši vysokou školu i studenti třetího věku, se kterými jsem cvičila v tělocvičně – ti všichni mě znali osobně, naživo.

A teď poprvé předstupuji s něčím, co u mne ještě nikdy nebylo(mikroukázka klikem na obrázek)

Natočila jsem s „profi“ vybavením všechny lekce, a také jsem všechno pak nechala profesionálně sestříhat. Celý jeden semestr, tedy dvanáct týdnů a dvanáct vymazlených hodinových lekcí toho nejlepšího, co umím, je nyní v online verzi, a tedy stále dostupné!

Dala jsem do toho srdce, představovala jsem si vás, jak cvičíte, co asi právě „tropíte“, co byste právě teď potřebovali slyšet, aby se vám to dobře dařilo, a pak jsem podle toho volila slova i cvičení. Při natáčení jsem takto „vedla“ všech dvanáct lekcí s představou, že tam stojíte právě vy!

Co budeme pro svá Záda v pohodě společně dělat?

Podívejte se ve videu na obsah:

Mám z toho velkou radost, ještě nikdy jsem svoji práci neviděla takhle pohromadě! Co tam najdete?

 • Celkem 12 lekcí hodnotného, léty praxe prověřeného cvičení,
 • všechny hodinové lekce jsou poskládané tak, aby vedly rychle k úlevě,
 • v průběhu cvičení trousím rady, jak cvičit bez chyb a tak, aby vás to bavilo,
 • v každé lekci přidám chytré tipy pro každodenní pohyb bez bolesti,
 • mnohé cviky můžete pro úlevu zařadit i v práci, v civilním oblečení u počítače.

Myslím, že se to podařilo!

A ještě mnoho navíc! Co jsem přidala za „bonbónky“?

V současné době mají na Technice moji studenti zákaz výuky naživo, tak se nevídáme, ale jen si mailujeme. Bolí je ruce, záda, oči, jsou celí zkroucení z online výuky. A píšou mi, že zavření v malých pokojích jim pomáhá přežít právě pohyb a procházky, jinak by se už asi zbláznili…

V kurzu Záda v pohodě je právě hodně různých vychytávek pro úlevu pro ty z vás, kdo z pracovních důvodů musíte u počítačů sedět dlouhou dobu. Vím, jaké to je, sama teď trávím hodně času přípravou a zpracováním tohoto kurzu, a také doprovodných aktivit k němu.

A tak do kurzu přidávám do bonusů svoje perly: osobně mnoha lety používané a vychytané tipy: Některé tipy jsem vymyslela už před lety… Když je někomu poradím, ještě pořád jsem překvapená skvělou reakcí: Jeee, to byla úleva! říkají mi pak klienti. A přitom jsou tak jednoduché! Tak třeba:

 • Bonus 1: tři osvědčené tipy, vhodné k praktikování přímo u počítače:

1. pomůže ihned odstranit počínající tuhnutí šíje: a slovem ihned myslím tedy fakt okamžitě, mám to sama vyzkoušené už léta: minutka a bolest je pryč!

2. uleví ihned těm, koho bolí přetížená ruka od práce s myší,

3. s pomocí jedné primitivní pomůcky, kterou má každý doma, ihned uleví bolavým a přetíženým zádům.

 • bonus 2: originální Vitalizační masáž rukou pro znovuobnovení plné hybnosti,
 • bonus 3: hra s dechem při chůzi pro zvýšení  dechové kondice a rozhýbání hrudníku,
 • bonus 4: motivační tabulky pro podporu záměru kurzu,
 • bonus 5: ve vybraných obchodech sleva na barefoot boty k podpoře a oživení chodidel.

Komu komplexní cvičení z kurzu Záda v pohodě může pomoci?

Za mnoho let, kdy přesně tento systém cvičení vyučuji, pomáhá různým skupinám:

 1. Hodně pomáhá dospělým, kteří mají sedavé zaměstnání a mnoho času tráví u počítače. Takových klientů, kteří z toho mají různé zdravotní problémy, mám  hodně.

Úplně nejčastěji mívají bolesti hlavy a hlavně šíje (krk zezadu), které vystřelují dál, někdy až do beder, nebo naopak do paže a ruky. Těžké migrény,  nemožnost otočit hlavu, sevřený hrudník a zablokovaný dech, bolesti očí a horší zrak… To je jen pár příkladů.

A když pak bývalá studentka přestane mít migrénu se stavem až  na zvracení, uklidní se a zase může normálně žít, mám radost a nabíjí mě to jít dál!

Dnes už také skoro každý zná diagnózu „zánět karpálního tunelu„, tedy opravdu velmi nepříjemné bolesti v zápěstí, které působí i vystřelování buď směrem do ruky, nebo i směrem k rameni a až do krku a zad.

Ale když tenhle zánět naprosto znemožní práci grafikovi, který má na jemnou kreslicí práci speciální myš a jen tak si ji nemůže přehodit do druhé ruky, je to pro něj  totéž, jako vyhazov! A navíc, když je už náběh na chronický stav, lékař obvykle znehybní  předloktí  ortézou, nebo dokonce i sádrou. I s tím pohneme!

2. Další skupina, pro které je cvičení vhodné, jsou mladé maminky (na nebo po mateřské), které bolí záda z nošení postupně stále těžších dětí… Zpevnění zad a rozhýbání dechu jim vrátí tolik potřebnou energii pro práci i pro péči o své rodiny.

3. A cvičení Záda v pohodě je velmi vhodné i pro velkou skupinu aktivních lidí staršího věku. Cvičení jim pomáhá cítit se dobře a zvládat pomoc svým dospělým dětem. A tak mám tip pro vás, mladé a zdravé: zamyslete se, dcery a synové: ocenily by to vaše maminky? Anebo tátové, ti jsou též velmi vítáni!

Co takhle mít průvodkyni pohybem rovnou doma a stále online dostupnou?
Nemuset hledat něco pro mamku na netu a vědět, že si s ní někdo zacvičí vhodně vybraná, zdravotně prospěšná a „rehabilitační“ cvičení? A to kdykoli bude mít maminka či tatínek na cvičení zrovna čas?
Starším cvičícím se totiž věnuji také již velmi dlouho a jsou mými oblíbenými klienty. Cvičení jsou rozhodně vhodná i pro ně: tak co říkáte?

Benefity cvičení Záda v pohodě:

 • Poléčí bolesti šíje a krku ze sezení u počítače,
 • uleví přetíženým ramenům a pažím,
 • zlepší pružnost hrudníku a prohloubí dech,
 • pomůže při bolestech zápěstí a rukou z práce s myší,
 • uvolní přetížená bedra,
 • pomůže při přetížení nohou,
 • nastartuje změny u tuhých plosek nohou,
 • zlepší rovnováhu a stabilitu,
 • pomůže zlepšit sebevnímání,
 • a dodá sebedůvěru, vnitřní sílu a radost.

Co na to říkají mí cvičící?

Nezažila jsem nikoho, kdo by uměl tak skvěle kompenzovat celodenní sezení u počítače jako ona. Její energie a preciznost udělá z každé lekce regenerující zážitek, který si vaše tělo rozhodně zaslouží! I když si myslíte, že jste protažení, zkuste si s ní zacvičit. Najdete svaly, o nichž jste ani netušili, že je máte.“ (Ing. Lucie Machutová)

“ Cvičení mi pomáhá, a také léčí –­ především psychicky. Hlavně Váš úsměv, dobrá nálada a pozitivní přístup“.  Kurz mě nabíjí pozitivní energií a to je v dnešní době fakt vzácné zboží! (Růžena Motyčková) 

Pravidelné online cvičení s Vlaďkou je velmi kvalitní náhrada za lekce v tělocvičně. Dává nám v online lekcích velmi podrobný návod krok za krokem, a to pak zvládne každý.

Přestože cvičím celý svůj život, tak až teď při důkladném a pravidelném online cvičení jsem si uvědomila, že mám zažité některé nevhodné pohybové návyky, a tak je napravuji. Díky Vlaďce teď cvičím každé ráno a už si bez toho nedovedu představit svůj den. (Milada Ledvinová)

„Cvičení je úžasné, cítím se vždy dobře, rozcvičená a rozhýbaná. (mikroukázka klikem na obrázek)

Když se setkáváme v tělocvičně je to výborné, lektorka nás může opravit, vysvětlit nejasnosti u cvičení… a vůbec i setkat se, popovídat a společně cvičit je moc fajn. Ale: celý týden si pak už na cvičení obvykle nevzpomenu.

Teď, když si lekci mohu kdykoliv pustit, tak ráda cvičím i 3x týdně! (Helena Zemanová)

Zkušená profesionálka Vlaďka vše tradičně perfektně předvádí a navíc všechny cviky výborně popisuje. oceňuji, že instrukce na provádění cviků jsou včetně poznámky, na co si dát pozor. Několikrát jsem si říkala, vždyť lektorka nemůže vidět, že jsem zdvihla ramena nebo se chybně postavila! Upozornění totiž vždycky přijdou přesně v tu chvíli! Jde o metodicky skvěle prezentované cviky rehabilitačního charakteru – a správný nácvik je pro dosažení úlevy klíčový.

Navíc forma online kurzu nám umožní mít cvičení kdykoli k  dispozici podle svých potřeb. Zjistila jsem, že teď pod vedením odbornice paradoxně cvičím častěji než v době nekovidové. Klobouk dolů, že lektorka vytvořila tento kurz! Celý život jsem byla spíš nesportovní typ a nikdy by mne nenapadlo, že na prahu sedmdesátky se budu těšit, že si zacvičím! (Růžena Motyčková)

Tak na co ještě čekám? Chci se už taky cítit skvěle!

Domácí lekce online cvičení: Pět minut pro uvolnění nebo pro lepší dýchání, čtvrthodinka na pořádné protažení a čtyři vybrané cviky na zpevnění a posilování: ruce, nohy, záda i břicho!

A neee, není to cvičení pro kočku! Trénujeme i dobré chycení myši:) Třeba tipy na bezbolestnou práci u počítače, co učím také v kurzech ergonomie.

Při otevření kurzu mám velkou radost, a přeju ji všem, jen to nejlepší! Ale váhat se nevyplatí! Vždyť nabídka je jasná, já vám opravdu moc ráda podám pomocnou ruku, i obě, a ještě přidám hodně své energie! 

Chcete se k nám také přidat?

Přeji vám všem hodně zdraví po celé jaro i v létě. 

Líbil se vám článek?

Sdílejte jej nebo na něj pošlete odkaz.

Mám ráda pohyb. Baví mne jej studovat, zlepšovat, vyučovat a pohybem také inspirovat druhé ke změnám svého těla, mysli i života. Přes 20 let učím lidi zdravě sedět, stát, chodit a cvičit. Naučím vás, jak se zbavit bolestí nohou a opět si užívat lehký krok. Na můj příběh se podívejte zde >> Jsem autorkou terapeutického cvičebního online programu Cviky pro nohy.>> Napravuje rychle, zábavně a jednoduše vady a deformity nohou i chodidel. Učím vše taky naživo na jednodenních seminářích Zdravé nohy I. a také Zdravé nohy II. >> Věnuji se i klientům ve firmách nebo na individuálních lekcích a především na skupinovém cvičení Zdravá záda pro dospělou i starší generaci.>>
Komentáře

Přidat komentář