Jak chodit s dívkou, aby ji to bavilo

„Jak mám přesvědčit svou dívku, aby se mnou chodila?“

… chtěl můj kamarád před časem radu. Do „psychologické“ konzultace se mi opravdu nechtělo. Po příští větě ale bylo naštěstí jasno: „Mě baví výlety, ale ona na to moc není. Přesto bych byl rád, kdyby mě aspoň občas doprovodila.“

Kamarád vyprávěl, že se opravdu snažil. Koupil své dívce hůlky na nordic walking a vyrazili. Fakt dobrý nápad, to s ní skoulel dobře, říkala jsem si a pochválila ho. A opatrně jsem zjišťovala, jak to probíhalo dál. „No víš, podruhý už je nechala doma, že jí jen překážejí. A sebe pro jistotu taky.“

Domluvili jsme se, že tomu dáme ještě šanci. Kamarád svou dívku přivedl, abych ji naučila s hůlkami chodit. I bez nich ale chodila ztěžka, ani se moc neusmívala, vypadalo to jako pořádná dřina. Taky mi říkala, že po delším výletu ji nohy docela bolí.

„Můžeme něco vyzkoušet?“

Podívala jsem se na její chodidla:„Můžeme něco vyzkoušet?“ Nebránila se. Zkoušely jsme dva úplně jednoduché a rychlé testy na příčnou klenbu. Tušila jsem problém a taky že jo: bylo to tak. Klenba propadlá až na zem, není divu, že ji nohy bolí… Asi to tedy nebyla výmluva. Byla ochotná něco pro sebe udělat, a tak dostala domácí úkol.

Jestli teď čekáte, že se hned po cvičení zázračně zlepšila, tak to se tedy nedočkáte. Ještě pořád na tom pracujeme, ale slečna se cítí o dost líp. Cvičit s nohama ji docela baví, protože pozoruje první výsledky. Třeba to, že už se jí chodí lehčeji.

Chcete si ověřit, jak jste na tom s příčnou klenbou na noze vy?

Mrkneme se na to společně, co říkáte? Bude to jen chvilka… Sedněte si pohodlně ke stolu a dejte si nohu před sebe. No na stůl přece, abyste na ni dobře viděli.

Vladka _noha 101

A teď ohněte všechny prsty dolů, jako byste chtěli napnout špičku, ale jste líní napínat nohu i v kotníku. Takže: ohněte dolů ke stolu jen prsty nohy. Sáhněte si na hřbet své nohy a hmatejte. Našli jste pět (ano,opravdu slovy PĚT!) korálků?

Takových malých hrbolků, jako jsou ty na hřbetu ruky, když dáte ruku v pěst? Ano?  Skvělé, vypadá to na dobrý začátek. Pokud tam nějaký korálek chybí, nebojte se. Vyrobený rozhodně byl a někde uvnitř tam je, jen se teď schoval. Kamarádova dívka nejdřív nenahmatala žádný. Teď už první korálky vidí a má z toho opravdovou radost.

Kdyby vás to zajímalo víc, tak další malý test na příčnou klenbu najdete v e-booku Je moje šlapka zdravá? A spolu s ním si můžete hned vyzkoušet celkem pět testů na zjištění stavu vašich nohou. Skoro nic k tomu už nepotřebujete, tak je to  jednoduché.

Mám ráda pohyb. Baví mne jej studovat, zlepšovat, vyučovat a pohybem také inspirovat druhé ke změnám svého těla, mysli i života. Přes 20 let učím lidi zdravě sedět, stát, chodit a cvičit. Naučím vás, jak se zbavit bolestí nohou a opět si užívat lehký krok. Na můj příběh se podívejte zde >> Jsem autorkou terapeutického cvičebního online programu Cviky pro nohy.>> Napravuje rychle, zábavně a jednoduše vady a deformity nohou i chodidel. Učím vše taky naživo na jednodenních seminářích Zdravé nohy I. a také Zdravé nohy II. >> Věnuji se i klientům ve firmách nebo na individuálních lekcích a především na skupinovém cvičení Zdravá záda pro dospělou i starší generaci.>>
Komentáře

Přidat komentář