Jaký vliv má váha školákovy tašky na nohy?

Dneska je všechno na internetu, říkáte si…

Některé paní učitelky  či páni učitelé si to možná nemyslí. Podle toho, kolik informací musí nosit malé děti na zádech v knižní a papírové podobě, byste řekli, že ani internet ještě nebyl vynalezen. Nebo že děti jdou právě jednou za půlrok se sběrem papíru do nejbližší sběrny.

Ale kdepak! To jen jejich školní tašky s potřebnými učebnicemi a pomůckami tak vypadají…

Když se jim ráno do tašky nepodívá ani rodič, často pak některé děti odnáší do školy na zádech v podstatě až čtvrtinu své vlastní váhy! A to dost pravidelně, ba některé i denně!

Podle statistik je to dokonce v krajním případě až 7 kilo ve věku sedmi, osmi let. Takto „staré“ dítě váží mezi 22-28 kilogramů. Je to tedy v době, kdy se dětské tělo ještě zdaleka nevyrovnalo s rychlým růstem, to je teprve čeká během pár let…

Také ani zdaleka nejsou dokončeny osifikace všech kostí (některé z kostí mají před sebou ještě 7-10 let, než se osifikace kostních jader ukončí, plná kostní „zralost“ je až kolem 20. roku). A samozřejmě ani svalová síla není ještě dostatečně vyvinutá.

Dovedete si asi představit, jak tato váha působí nejen na ramena, ale i na držení zad a vlastně celého těla. A jakou to má souvislost s nohama? Celá tato zátěž se promítne také do dvou kleneb dětských nohou a pokud se dále s nimi nepracuje, mohou se méně či více oploštit.

O tom, jak zvýšená váha působí na tělo těhotných budoucích maminek, co působí těžká školní taška s dětským tělem malého školáka, jak se podepisuje velký bágl na bolestech nohou turistů na letních přechodech hor, o tom všem je nový e-book „Proč nemám zdravé nohy?“.

Vzpomenete si, jak chodil Charlie Chaplin a proč se to tak úplně nehodí jej věrně kopírovat? Je dobré, když děcko napodobuje, jak chodí jeho oblíbená maminka na jehlových podpatcích?

Nebo jak si vykračuje tatínek cestou z hospůdky? Máme nebo nemáme své vzory tedy kopírovat? Tak tohle je další téma k diskusi o (zlo)zvycích při stoji, při chůzi i dalších běžných denních pohybech.

V e-booku „Proč nemám zdravé nohy?“ kromě toho najdete i mnoho dalších odpovědí na otázky, proč nás nohy bolí, co je příčinou našich problémů s chodidly. A také tipy a triky na rychlou prvotní nápravu.

Pokud akutně trpíte bolestmi chodidel a budete si chtít od nich ulevit ještě předtím, než se cvičením třeba začtete, zkuste rychlou Vitalizační masáž nohou.

Mám ráda pohyb. Baví mne jej studovat, zlepšovat, vyučovat a pohybem také inspirovat druhé ke změnám svého těla, mysli i života. Přes 20 let učím lidi zdravě sedět, stát, chodit a cvičit. Naučím vás, jak se zbavit bolestí nohou a opět si užívat lehký krok. Na můj příběh se podívejte zde >>

Jsem autorkou terapeutického cvičebního online programu Cviky pro nohy.>> Napravuje rychle, zábavně a jednoduše vady a deformity nohou i chodidel.

Učím vše taky naživo na jednodenních seminářích Zdravé nohy I. a také Zdravé nohy II. >>

Věnuji se i klientům ve firmách nebo na individuálních lekcích a především na skupinovém cvičení Zdravá záda pro dospělou i starší generaci.>>
Komentáře

Přidat komentář