Nahé nohy po Praze – od května naboso

Když se na jaře už vyčasilo, sundala jsem boty.

Zkouším jako napořád, nejen na pět minut (tedy, uvidíme v zimě…). Nějakou dobu jsem s tou myšlenkou už koketovala, a intenzivní dokončování online kurzu Cviky pro nohy mne trochu zdrželo od pobytu venku: přece jen jsem hodně času trávila doma u počítače.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAAle pak, když bylo hotovo, zas se do hlavy vkradla ta touha: shodit boty a úplně svobodně a nevázaně vykročit.

Jenže hned přišly pochyby: je to dobře, opravdu vyrazit jen tak naboso na pražský chodník? Nebyla jsem si přece jen jistá, jestli je to dost bezpečné…

A pak jsem se prostě rozhodla: jednou to zkusím a uvidí se. A začaly se dít divy. Představte si teď vaši obvyklou cestu do nejbližšího obchodu, kam chodíte skoro každý den.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Třeba když nemáte vše potřebné, i když jste předtím byli na velkém nákupu. Nejspíše popoběhnete za roh do obchůdku, abyste se hned zas hned vrátili a mohli pokračovat ve vaření. Chodník vůbec nevnímáte, počasí taky neřešíte, vždyť za chvíli jste zpátky.

Ale teď boty zůstaly poprvé doma. Už jen to je revoluce, sejít důvěrně známé domovní schody úplně naboso. A pak začíná dobrodružství: první vykročení na ulici bez bot je opravdu převratné!

Nene, není to záchrana kratičkým prcháním naboso v lijáku domů, kdepak! Teď je to opravdu záměr, možná dosud ještě nikdy nebyly nohy na chodníku bez bot…

OLYMPUS DIGITAL CAMERAZnámá ulička před domem je náhle úplně nová, nohy jako by měly oči i na chodidlech! Obyčejný asfalt má najednou nezvykle mnoho škvír, prohlubní i hrbolů, dlažba chodníku je neuvěřitelně tvarově pestrá…

Taky se úplně jinak chodí: kroky jsou kratší, kotník je při nášlapu rozevřenější, noha dobře „přilne“ a pružněji se odrazí, prsty mají víc chuti zapojit se do tohoto koncertu pohybů, který každá noha  předvádí s velkou  radostí.

A vlastně je s podivem, odkud pramenily všechny ty obavy a strachy ze zranění, když chodník je vlastně docela  bezpečný… a zvláště po dešti navíc i úplně čistý!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Každý nový den se nohy nyní velice těší, co nového zase během pobytu venku zažijí, jaké pohledy i rozhovory budeme s ostatními vést, čeho všeho si „osvobozené“ nohy všimnou, co dříve zcela ignorovaly.

Vyzkoušejte to někdy, možná i Vy se stanete příznivci bosého chození, tak jako já. A kdo si na to netroufá, tak je to také v pořádku. Třeba ta chuť přijde později. Zatím vás čeká úplná smršť zážitků  pro nohy v online programu Cviky pro nohy.

Je naplněný pohybem a cvičením zaměřeným na úplné uzdravení během života různě nezdravých nohou.

Bosonohý krátký fotovýlet najdete u mne na facebooku:) Za vyzkoušení nic nedáte, že? Jen pak stačí umýt nohy…

Mám ráda pohyb. Baví mne jej studovat, zlepšovat, vyučovat a pohybem také inspirovat druhé ke změnám svého těla, mysli i života. Přes 20 let učím lidi zdravě sedět, stát, chodit a cvičit. Naučím vás, jak se zbavit bolestí nohou a opět si užívat lehký krok. Na můj příběh se podívejte zde >> Jsem autorkou terapeutického cvičebního online programu Cviky pro nohy.>> Napravuje rychle, zábavně a jednoduše vady a deformity nohou i chodidel. Učím vše taky naživo na jednodenních seminářích Zdravé nohy I. a také Zdravé nohy II. >> Věnuji se i klientům ve firmách nebo na individuálních lekcích a především na skupinovém cvičení Zdravá záda pro dospělou i starší generaci.>>
Komentáře

Přidat komentář