Novinka Naslouchejte tělu od nohou

Jaké je vaše nejlepší já?

Chtěli byste vypadat jinak? Zbavit se kulatých zad a už nezažívat pravidelně přetížené trapézy, bolesti hlavy a beder? Umět ty krásné a elegantní nové šaty vynést s pozorností, s jakou to umějí neodolatelné krásky? A na věku věru nezáleží, ta krása může vycházet zevnitř. Jak na to, aby se člověk uměl opřít o svou sílu od nohou a nesl i hlavu hrdě a vznosně?

Tolikrát už jsem si za ta léta říkala, že tyhle drobné tipy musím někam napsat, nakreslit… nebo aspoň nafotit! Vždyť vím, že to účinkuje a že by to jistě mnozí využili! Na všech mých seminářích, ať už je to Seď zdravě nebo Ergonomie práce u počítače nebo už mnoho let trochu i na seminářích Zdravé nohy radím účastníkům přesně takové nejrůznější drobné tipy.

Drobné tipy pro zásadní změny

Vždycky jsem příjemně překvapená, jak ta změna hned u lidí zafunguje a jak se jejich tělo krásně rovná a přenastavuje. Je to jako mávnutím proutku, přetížení nějaké části těla tam bylo – a pak už není, rozplývá se a mizí… A když si to pak účastníci chvíli trénují, vždycky jim to pomůže cítit se líp.

A co jim, i mně to krásně funguje! Sama si tyhle drobné triky a tipy celá léta zkouším a piluju, abych si během mnohahodinové práce u počítače ulevila, třeba i při tvorbě mého webu, nebo i tohoto článku! A taky hledím, abych ty vychytávky uměla dobře popsat, správně ukázat a hlavně zvolit nějaké pěkné připodobnění.

Ta podobenství využívám mnoho let na svých lekcích zdravotního cvičení pro budoucí fyzioterapeuty. Pro tyto studenty jsou příměry, slovní obrazy, metafory a asociace při cvičení hodně přínosné, budoucím pacientům pak lépe přiblíží cvičení na doma. Ale skvěle to funguje i na lekcích pro děti, dospělé a seniory: dobře to pochopí, ještě líp zapamatují a tak je šance, že se budou hýbat a cvičit často, správně a s radostí.

Cítit se královsky

Takže když se řekne: cítit se jako král či královna, hned si s tím člověk spojí vznešenost, ladnost a eleganci, a líp si představí, k čemu má cvičením směřovat. A tak vzniklo už dávno mé „královské cvičení“- propracované tipy pro úlevu od bolestí a lepší držení těla – s tou dobrou asociací to každý pochopí.

Mnoho lidí dnes prosedí hodně hodin u počítače – ať pracují v „home-office“ režimu z domova, nebo z kanceláře. Starosti dnešní doby je oslabují, stres přidává napětí, práce vsedě ohýbá záda, zavírá hrudník a omezuje dýchání. Dívání na monitor navíc unavuje oči, přetěžuje šíji a stahuje hlavu mezi ramena. Takto prací semletý člověk věru nevypadá moc „královsky“. A k tomu ty vánoce na dohled ve složité době…

Pohyb jako lék

A já tu teď něco pro vás mám: je to skoro jako pilulka pro úlevu od bolestí, ale není to pilulka!

Užívá se to po malých „kapkách“ a užívání nezabere mnoho času navíc, tak pár minut denně. A odměna za to denní užívání? Nejprve úleva, pak lepší pocit, pak i těšení a na závěr přijde i ta krása, a radost!

Z mnoha let cvičení a vlastního studia a zkoušení těchto tipů na úlevu od problémů vznikl systém, který jsem nyní přetavila do přehledného online kurzu. Celý kurz jsem nechala podrobně prozkoumat také několik odborníků – fyzioterapeutů. Jejich reakce mě potěšily a utvrdily v tom, že „lék“ bude fungovat i ostatním stejně tak, jako už léta pomáhá mně a mým klientům.

A to nejen mým dlouhodobým cvičencům, kteří ke mně chodí léta a už dávno si mnozí dobře osvojili principy zdravého cvičení. Ale i vám, kteří mě neznáte osobně a se cvičením třeba teprve začínáte.

Paní fyzioterapeutka Mgr. Jitka Vašíčková ke kurzu říká:

Kurz Vlaďky Botlíkové Naslouchejte tělu od nohou chci velice pochválit: názorné provedení cviků a jejich srozumitelné a důkladné vysvětlení. Hlavní přínos kurzu vidím v tom, že provede běžnými pracovními polohami vsedě a vstoje, ve kterých se tráví poměrně hodně času. A pokud jste v nich chybně nastavení, zanechají velmi neblahý dopad na pohybový systém.

V jednoduchosti je krása, a v kurzu se naučíte tělo přes jednoduché jasně popsané úkoly lépe vnímat a „naslouchat mu“. Kurz vás naučí využít terapeuticky leh, lépe sedět i stát, korigovat nesprávný způsob dýchání a aktivovat také nohy. Slouží nejen jako skvělá prevence vzniku pohybových dysbalancí, ale současně i jako jejich terapie. Kurz se mi moc líbil. Doporučuji a děkuji.

Na co a pro koho je to dobré a za jak dlouho to „zabere“?

  • Poléčí bolesti šíje a krku ze sezení u počítače,
  • uleví přetíženým ramenům a pažím,
  • zlepší pružnost hrudníku a prohloubí dech,
  • pomůže při bolestech zápěstí a rukou z práce s myší,
  • uvolní přetížená bedra,
  • pomůže při přetížení nohou,
  • nastartuje změny u tuhých plosek nohou,
  • zlepší rovnováhu a stabilitu,
  • pomůže zlepšit sebevnímání,
  • a dodá sebedůvěru, vnitřní sílu a radost.

To už jsou dost dobré změny, že? A to z kurzu můžete získat ještě víc, v bonusech vás čekají další vychytávky.

A za jak dlouho to může být patrné? U někoho tak, že když hned začne, může být už na nový rok po svátcích za hvězdu: vnést na stůl skvělé jídlo s grácií baletky, ve svátečních šatech vypadat vznešeně jako dáma ze vzácného obrazu a pak si umět vychutnat i leh s blaženou úlevou. Jinému to bude trvat déle – asi měl sezení, stresu a starostí v životě hodně a má to vše v těle hlouběji zapsané…

Ale funguje to vždycky. Drobné změny mohou přinést velkou úlevu i vám.

Chcete i vy vykročit z bludného kruhu?

V krátkém a přehledném kurzu se naučíte, jak si díky drobným úpravám v nastavení a držení svého těla sami pomůžete od bolestí a přepětí.

Za tři týdny se naučíte lépe vnímat své tělo, dopřejete si úlevu,  v poloze vleže se naučíte uvolnit si šíji a poléčit paže a budete také umět lépe a plněji dýchat.

Pomocí tipů na změnu sedu si užijete volný krk při práci vsedě a odpočinek od napětí.

Vstoje vyrostete až o dva centimetry a postupně se změní vaše silueta. V uvolněném těle se budete také líp cítit, po drobném „pilování“ každé polohy budete vypadat stále elegantněji a postupně získáte vznosné, až královské držení těla.

K tomu se navíc opravdu dobře naučíte perfektně si opečovat chodidla velmi podrobnou Vitalizační masáží: tak, jak jste to nejspíš ještě nezažili. A taky si otestujete svou stabilitu. K dobru dostanete ještě několik dalších velmi hodnotných bonusů, z toho jeden velmi originální, a ten jsem ještě nikdy nepublikovala!

Tudy se na to podívám

Co na kurz říkají další uživatelé, kteří jím už prošli?

Paní Milada mi píše: Kurz je velmi precizně připravený, s hodinářskou pečlivostí, což jsem opravdu ocenila. Po desetiletích pilného rekreačního cvičení jsem si myslela, že ovládám spoustu cviků. Ale zjistila jsem, že se dají dělat ještě úplně jinak. A to pečlivě, velmi podrobně, se zaměřením na jednotlivé svaly, o kterých jsem mnohdy ani netušila, že je mám.

V naší zrychlené době je to jako balzám na tělo i na duši. Navíc třeba u mne je výsledek ten, že mě nebolí v bedrech, což mě trápilo s různou intenzitou posledních pár let. Určitě kurz doporučuji!

Pokud vás láká vás věnovat si tuto úlevu v kostce anebo ji dopřát svým nejbližším, a to bez běhání po obchodech v době „korony“, pak se možná ptáte: Nevadí, že nesportujete? Že vlastně vůbec necvičíte a ani vás to nebaví? Kdepak, nevadí! Toto je můj první kurz, kde se nemusí umět vlastně vůbec nic – i nesportovci a začátečníci totiž umějí ležet, sedět a stát:) Víc pro začátek nepotřebujete. A jsem si jistá, že na konci to lepší ležení, sezení i stání budete nejen líp umět, ale taky se v něm budete dobře i cítit!

Tohle všechno je nyní pro akční lidi, pro vás, mé milované a opečovávané čtenáře, pro které tak ráda píšu už téměř pět let, za opravdu krásnou cenu. Ale jen na chvíli, pak se změní.

Podívejte se, co všechno za překvápka jsem vám do kurzu nachystala.

A teď už víte úplně všechno. Nabídka je jasná: a tato akce končí za týden. 

Podobně nebo stejně zaměřené cvičení už procvičilo mnoho stovek mých klientů všech věkových kategorií během mé třicetileté cvičební praxe a udělalo jim dobře. A tak si za ním opravdu stojím. Tuhle novinku teď posílám do světa s přáním, ať pomůže vše, kdo to právě potřebují. A také ať rozšíří řady lidí, kteří se umí po světě pohybovat s královskou grácií.

Chcete se k nim také přidat?

Přeji vám všem hodně zdraví po zbytek podzimu i v zimě. 

Líbil se vám článek?

Sdílejte jej nebo na něj pošlete odkaz.

Mám ráda pohyb. Baví mne jej studovat, zlepšovat, vyučovat a pohybem také inspirovat druhé ke změnám svého těla, mysli i života. Přes 20 let učím lidi zdravě sedět, stát, chodit a cvičit. Naučím vás, jak se zbavit bolestí nohou a opět si užívat lehký krok. Na můj příběh se podívejte zde >> Jsem autorkou terapeutického cvičebního online programu Cviky pro nohy.>> Napravuje rychle, zábavně a jednoduše vady a deformity nohou i chodidel. Učím vše taky naživo na jednodenních seminářích Zdravé nohy I. a také Zdravé nohy II. >> Věnuji se i klientům ve firmách nebo na individuálních lekcích a především na skupinovém cvičení Zdravá záda pro dospělou i starší generaci.>>
Komentáře

Přidat komentář