Ochutnávka v Ádru… radši natvrdo nebo naměkko?

Poslední týden srpna jsem ve skalách Adršpachu. A jako tohle celé léto, samozřejmě naboso.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA   OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kurz se studenty probíhá naprosto v pohodě, je to skvělá parta. A postupně se ukazuje, že někteří mají odvahu prozkoumat tuhle pestrou krajinu, plnou překvapení, pěkně do hloubky.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kontrast vody, skal i mechu je totiž lákavý. Úplně to zve ke skopnutí bot a k vykročení. A tak se postupně zouvají boty a hurá bosky do kraje.

Nohy ochutnávají borůvčí, jehličí i pevnou skálu v bludišti a na vyhlídkách Ostaše,  i v úzkých štěrbinách a průrvách spletitého Kočičího hradu.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A ohmatávají i pevné skalní stupy v divoké Pískové roklině Broumovských stěn.

Stromové lávky pohozené v rokli, řetězy, skalní hrnce na umytí nohou  i měkké strouhy v lese spouštějí z nohou další páry bot.

Na průhledy do krajiny z pískových vyhlídek nad Broumovskou zemičkou už šplhají bosky.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hřeben Jestřebích hor je plný kvetoucího vřesu i cestiček sypaných jehličím.  Dál se táhnou travnaté kopce, tak příjemné na dotek, až se nakonec zaboříme do temných mechových roklí Teplických skal. A tam už to jde úplně naměkko…

Jde o to, vyzkoušet nové chutě naplno. Nohy se naboso diví, někdy trpí, většinou se ale radují.

Výhoda? Na patách se nedělají z bot puchýře! Nevýhoda? Do chodidel se zapichují větvičky!

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOšetření a namasírování ulevuje, podrobná masáž chodidel zotavuje.

Nakonec ještě pohled na dvě nej: největší nohy, co se, byť na chvilku, zuly. Úctyhodná padesátka se těžko obouvá…možná někdy by už ze zoufalství raději zůstala i bez bot.

Zato šestatřicítka si najde obutí o dost snáze…i ta to ale na chvíli zkusila naboso.

A závěrečná bilance tohoto týdne? Dalších pěkných více než 80 kilometrů bosochození, žádná újma na chodidlech, noví bosí následovníci studující terén rovnou „naplosko“…  A taky pěkné zážitky pro všechna dostupná čidla polohy a pocitů z chodidel. Vjemy putovaly nejen do odpovídajících částí mozku, ale hodně vytížené bylo i centrum „euforie a radosti“:)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Chodit bez bot v přírodě je zkrátka zábava, a nejen pro mne, zas je nás o pár víc.

A než se opět zavřeme do podzimního obutí a zbude nám pak aspoň výživné domácí cvičení, zkuste ještě rychle, dokud nám počasí přeje, někde na chvíli shodit boty. Aspoň na chvilku, třeba i na „tajňačku“ pod dlouhou sukní, co končí až na zemi…

Fotopříběh z Adršpachu najdete na facebooku a jestli se vám usmívají nejen koutky, ale i nohy, tak prosím, sdílejte dál.

Kdo budete mít cestu do Dejvic, tak jedna ochutnávka bude koncem září v naboso.

Mám ráda pohyb. Baví mne jej studovat, zlepšovat, vyučovat a pohybem také inspirovat druhé ke změnám svého těla, mysli i života. Přes 20 let učím lidi zdravě sedět, stát, chodit a cvičit. Naučím vás, jak se zbavit bolestí nohou a opět si užívat lehký krok. Na můj příběh se podívejte zde >>

Jsem autorkou terapeutického cvičebního online programu Cviky pro nohy.>> Napravuje rychle, zábavně a jednoduše vady a deformity nohou i chodidel.

Učím vše taky naživo na jednodenních seminářích Zdravé nohy I. a také Zdravé nohy II. >>

Věnuji se i klientům ve firmách nebo na individuálních lekcích a především na skupinovém cvičení Zdravá záda pro dospělou i starší generaci.>>
Komentáře

Přidat komentář