Odlehčete výstroj na jarní lyžovačku!

Jeli jsme se studenty na lyže do Francie a přišlo jaro… Když se první jarní den opravdu povede, tak vykoukne sluníčko nejen u nás v Čechách, ale i ve vysokých horách.

OLYMPUS DIGITAL CAMERATakže nasadit lyže, trochu se obléknout a vyrážíme… dneska je ovšem takové vedro, že lyžovat se dá jenom bez bot:)

Ty nové testovací lyže zatáčejí úplně parádně, vázání je ale třeba trochu utáhnout, noha v něm totiž sedí trochu navolno.

Sníh je po ránu trochu tvrdší, po vroubkách to sviští dost svižně. Řezavý zvuk hran na namrzlé ploše se rozléhá do stran a stéká z kopce až dolů do údolí.

Po dotažení se už lyžuje i přibržďuje už dobře…

OLYMPUS DIGITAL CAMERANebe je dneska úplně bez mráčku, výška na dvě Sněžky trochu unavuje, ale převáží to radost z pohybu.

Výuka jde skvěle, studenti jsou vnímaví. Teplo a jaro uvolňuje zábrany, na svazích projíždí dost šílenců na snowboardu, je třeba myslet i na vlastní bezpečnost …

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Takže helmu přece jen nasadit, dobře utáhnout, aby seděla.

Ještěže nezůstala doma, zezadu najednou náraz, rána, pád na sníh… a hlava i nohy zůstaly díky helmě celé. A snowboarďák mizí bez omluvy dole.

Je třeba se trochu vzpamatovat. Pomůže malá pauzička, je čas oklepat se a podívat i po okolí… Z údolí stoupá pomalu mlha, ale až na svah nedosáhne.

Do konce dne zbývá ještě mnoho oblouků, několik dialogů s domorodci, skvělý koláč a čaj na terase s výhledem na les 2 Alpes, středisko na druhé straně údolí.

OLYMPUS DIGITAL CAMERADalší den pak závody studentů s francouzskými profesionály, no ještě letos nevyhráli, ale uvidíme za rok:)

Po lyžování je určitě fajn dobře regenerovat, a to hlavně nohy, když tak dobře držely stopu! A jak?

Běhání na sněhu už jsme tu měli, pomáhá výborně, ale teď nohy celý den i lyžovaly.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A na to je úplně nejlepší vitalizační masáž nohou. Uvolní unavené svaly chodidel a nabudí na další, už poslední den na lyžích. Více o ní píšu v článku Co lidi vždycky překvapí na mém semináři?

Vyzkoušejte ji po celodenním sportování i vy, a nemusí to být jenom na lyžích, vždyť sezóna už skoro končí… A pokud se vám tahle masáž líbí, můžete mi napsat, sdílejte ji i s přáteli a užívejte si to.

Mám ráda pohyb. Baví mne jej studovat, zlepšovat, vyučovat a pohybem také inspirovat druhé ke změnám svého těla, mysli i života. Přes 20 let učím lidi zdravě sedět, stát, chodit a cvičit. Naučím vás, jak se zbavit bolestí nohou a opět si užívat lehký krok. Na můj příběh se podívejte zde >> Jsem autorkou terapeutického cvičebního online programu Cviky pro nohy.>> Napravuje rychle, zábavně a jednoduše vady a deformity nohou i chodidel. Učím vše taky naživo na jednodenních seminářích Zdravé nohy I. a také Zdravé nohy II. >> Věnuji se i klientům ve firmách nebo na individuálních lekcích a především na skupinovém cvičení Zdravá záda pro dospělou i starší generaci.>>
Komentáře

Přidat komentář