Odhalte tajemství zdravých a krásných nohou

Jak to dělají ti nejlepší sportovci

Dívali jste se někdy na Usaina Bolta, když běžel v ohromujícím čase dosud nepřekonaného světového rekordu svůj sprint? Na Věru Čáslavskou létající přes koně pro zlatou na olympijských hrách v Mexiku a Tokiu? Anebo na Michaela Jordana, když při nádherném výskoku zavěšoval další koš při basketbalovém utkání hvězd? Či na Armanda Duplantise, když skáče o tyči pro zlatou na mistrovství světa?

Všichni, kdo podávají vrcholné sportovní výkony, umějí se svým tělem mistrovsky pracovat. Umějí rozlišovat, co je při jejich výkonu podstatné. Jejich tělo se soustředí na samu esenci pohybu, který vede k nejlepšímu výkonu.

Tito mistři pohybu také umějí velmi efektivně používat svou mysl. Představa pohybu v jejich mysli je neustálým opakováním vyladěna k dokonalosti. A jejich mozek řídí vlastní pohyb jako famózní dirigent. Do pohybových vzorců aktivuje jen ty svaly, které k výkonu nezbytně potřebuje, všechny ostatní nechává v klidu. Při vlastním, skutečném pohybu pak sportovcovo tělo pracuje uvnitř jako perfektně naprogramovaný a dokonale seřízený stroj. A zvenku to pak vypadá jako sama lehkost bytí, jako když hraje světově proslulý orchestr.

Takováhle dokonalá koordinace v těle vyvolává odezvu – velmi libé pocity. Vyplavuje se obrovské množství endorfinu a zalévá tělo pocity radosti a štěstí. I proto se lidé tak rádi dívají na sportovní hvězdy, ta krása pohybu a radost z vítězství je velmi nakažlivá, a odlesk z ní zaplavuje i nás, diváky.

Jak to můžeme dělat i my

A proč o tom vlastně píšu? Ač nejste zrovna ve světových žebříčcích, i vy se můžete stát mistry pohybu, i vy můžete zažívat euforii!

A nemusíte ani podávat vrcholné výkony, ten skvělý pocit čiré radosti z pohybu, který nebolí, ale těší, může nastat třeba při „obyčejné“, svižné, dobře koordinované chůzi během procházky lesem…

U všech jmenovaných sportovců vše začíná od nohou, jsou součástí toho pomyslného mistrovského „orchestru těla“, bez nohou by to zkrátka nešlo.

Tak pojďme se do toho pustit spolu!

A protože je léto a prázdninová volnost s výlety v přírodě skoro za dveřmi, tak se ptám:

Chcete i vy mít o prázdninách zdravé, dobře fungující a skvěle vypadající nohy, které vás ponesou bez bolestí a problémů? Abyste mohli běhat lehkým krokem, elegantně a ne dupat těžkopádně jako slon? Abyste mohli chodit pružně jako kočka a při chůzi (a to třeba i s dítkem na těle) se spíš vznášeli než ploužili při zemi udření a nahrbení?

Stačí dobře poznat své tělo, zjistit, kde to drhne, udělat pár drobných úprav a optimálně vyladit celé tělo ke krásnému, dokonalému chodu.

Už za pár dní spouštím Minikurz ZDARMA 5 dní pro zdravé nohy!

Co vás v minikurzu čeká?

 • Prozkoumáte své denní návyky a zlozvyky,
 • podíváte se podrobněji na vhodné obutí,
 • otestujete své nohy pomocí jednoduchých testů,
 • najdete si pomůcku na bezpracnou masáž nohou,
 • naučíte se rychlou a účinnou Vitalizační automasáž,
 • nakonec si vše shrneme a taky budeme losovat vitěze/ku soutěže.

Tady je ukázka, co se taky o sobě dozvíte

Jeden den věnujeme krátkému zhodnocení stavu svých nohou. I když si možná myslíte, že pro vás to není, vy přece máte nohy zdravé a nic vás nebolí, mrkněte na ukázku jednoho testu, je rychlý, orientační a velké změny odhalí. Je docela fajn vědět, jestli náhodou už teď netiká skrytá „bomba“ i ve vašich nohou…

Například u žen po porodech a v přechodu kvůli hormonálním změnám leckdy povolují kromě jiného také klenby nohou. Muži sice nerodí, ale i jich se zborcená příčná klenba může týkat. Chodidla se přitom jakoby trochu „rozplácnou“ a časem pak začnou při chůzi i bolet. Zkontrolujte si jednoduchým testem hned teď svou příčnou klenbu na chodidlech. Jak? Podívejte se na pár znaků, které vám pomohou, nejprve skoukněte svoje nárty položené v klidu na zem (vsedě na židli):

 • Jsou nárty volné, prsty spojené se zemí a volně rozložené do celé délky?
 • Anebo z reliéfu nártu vystupují šlachy ohybačů prstů jako napnuté provázky?
 • A zdvihají se prsty nohou lehce od země, jsou jakoby „odpojené“?
 • Nemáte náhodou zespodu na bříškách pod prsty tuhé mozoly?

Pak ohněte prsty nohou a celý nárt dolů, jak kdybychom zatnuli místo ruky plosku „v pěst“ (fotka výše) :

 • Je na ploše nártu viditelných pět kloubků jako korálky v řadě a pěkně do obloučku? A to úplně stejně, jako když na hřbetu ruky sevřené v pěst vystoupí čtyři velké kloubky?
 • Anebo je nárt „na placku“, téměř se neohne a ani prsty nejdou moc ohýbat dolů?
 • A z „korálků“ vidíte jen 2-3 kloubky, zatímco ty uprostřed jsou zapadlé, jakoby neviditelné?

Toto je orientační test na příčnou klenbu nohou: korálků“ zdravých nohou MÁ BÝT VIDĚT opravdu všech pět!

Test je na ukázku, čím se budeme v minikurzu taky zabývat.

Jak to bude probíhat?

Minikurz bude probíhat pro všechny zájemce, kteří se do něj registrují skrze tuto informační a registrační stránku:

Registrace na minikurz ZDARMA: 5 DNÍ PRO ZDRAVÉ NOHY

 

Program a informace vám budou chodit každé ráno e-mailem, ale komunikovat budeme hlavně v uzavřené facebookové skupině.

Odkaz na ni vám přijde hned ve 2. mailu, a pak se jednoduše přidáte. Najdete zde všechny potřebné informace a pak každý den jednu výzvu k akci. 

Kolik času si máte na minikurz vyhradit?

První tři dny se společně seznámíme se stavem nohou a každý den podnikneme jeden krátký akční krok: jeden úkol denně na cca deset minut.

Čtvrtý den se naučíme velice efektivní „první pomoc“: masáž a mobilizaci chodidel, ta je na cca 20-25 minut pro obě nohy. A pátý, poslední den všichni zájemci o výhru odešlou do soutěže čtyři drobné úkoly (buď průběžně nebo klidně najednou). Na vás je zúčastnit se, aktivně si vše vyzkoušet nebo si o tom přemýšlet, napsat komentář, zeptat se na cokoli, co vás k tématu napadne… a užívat si to.

Na mně je vyhodnotit a shrnout minikurz: řekneme si, co můžete dělat dál a vylosuji vítěze nebo vítězku této jedinečné akční výzvy, žádná taková už pak nebude.

Co vám může tento minikurz ZDARMA přinést do života? Budete:

 • znát, jak si vybírat vhodnou obuv a čemu se vyhnout,
 • orientačně vědět, jak na tom vaše chodidla a nohy jsou,
 • mít doma pomůcku pro automasáž nohou,
 • umět si sami pomoci díky efektivní automasáži chodidel,
 • vyznáte se v tom, jaké zlozvyky vašemu tělu škodí,
 • a navíc můžete vyhrát velmi hodnotné ceny!

Není nač čekat, život utíká a léto se blíží mílovými kroky. Tak pojďte udělat pár drobných změn, ať už můžete na sobě pozorovat výsledky!

Minikurz ZDARMA: 5 DNÍ PRO ZDRAVÉ NOHY

O co budeme také soutěžit?

Hlavní cenou je online kurz Cviky pro nohy, propracovaný tak, aby jej každý zvládl ve svém tempu, v klidu doma.

Toto o tréninku a cvičení na nohy říká paní Marta:

Vaše cvičení v on-line kurzu je BÁJEČNÉ! Nemůžu si vynachválit nápad kamarádky, která mi je doporučila. Začala jsem loni v květnu a šťastně cvičím denně – totiž vynechala jsem jen jeden den, když se mi vdávala dcera. Ono mě to totiž hrozně baví! Jsem zdravotnice, ale až teď mi konečně došlo, že nemusím po zemi chodit jako dřevák, ale že se má chodidla a prsty mohou pohybovat, a dokonce třeba každý prst zvlášť!

Uvnitř on-line kurzu si připadám tvůrčí, opečovávaná, nebolí mě nohy, chodím díky vám i bosky, je to prostě balzám! I šupinaté paty chůzí bez bot paradoxně zmizely a chodidlo je hlaďoučké. Doufám, že se mi hybnost ještě zvětší a do důchodu pak odejdu po svých a zvesela! Páni, moc jste mi pomohla – a i ty Vaše krásné a češtinářsky precizní článečky na blogu je radost číst. Takže díky moc a moc!“

Tak vás zvu k tomu, udělat první akční minikrok na téhle cestě za zdravýma nohama: projděte si pět dní krátkým tréninkem, abyste se o sobě a svých nohou dověděli víc.

Dělám akční minikrok a vstupuji do minikurzu!

 

Těším se na vás uvnitř!

Mám ráda pohyb. Baví mne jej studovat, zlepšovat, vyučovat a pohybem také inspirovat druhé ke změnám svého těla, mysli i života. Přes 20 let učím lidi zdravě sedět, stát, chodit a cvičit. Naučím vás, jak se zbavit bolestí nohou a opět si užívat lehký krok. Na můj příběh se podívejte zde >> Jsem autorkou terapeutického cvičebního online programu Cviky pro nohy.>> Napravuje rychle, zábavně a jednoduše vady a deformity nohou i chodidel. Učím vše taky naživo na jednodenních seminářích Zdravé nohy I. a také Zdravé nohy II. >> Věnuji se i klientům ve firmách nebo na individuálních lekcích a především na skupinovém cvičení Zdravá záda pro dospělou i starší generaci.>>
Komentáře

Přidat komentář