Právě dopečeno! On-line kurz Cviky pro dětské nohy je venku.

Co jsem tvořila poslední dva roky? Tuhle „horkou“ novinku!

Minulý článek o malých dětech a problémech dětských nohou se dvěma dámami-fyzioterapeutkami měl obrovský ohlas. Během deseti dní jej přečetlo téměř pět tisíc lidí!

I dnešní text bych ráda rozšířila do světa. Uvádí totiž nový projekt, mé další „dítě“ na webu:

  Cviky pro dětské nohy 

Téma vad a problémů dětských nožek veřejnost zjevně zajímá. Možná i vy máte doma nebo ve svém okolí dítě nebo vnouče: zvídavé s neúprosnou dětskou logikou, neposedné, šikovné, pořád něco zkoušející. Zkrátka roztomilé, ať jde o drobečka v krásném předškolním věku nebo o malého školáčka s velkou taškou…

Pokud se vám zdá, že chodí trochu nezvykle, například šmajdá, postává s nožkami do X nebo při chůzi vtáčí špičky dovnitř, můžeme to nyní společně zlepšit.

Po dvou a půl letech jsme se sedmi malými dětmi společně vytvořili velké dílo: propracovaný internetový kurz pro děti, jejich rodiče a případně i prarodiče.

Jak to celé začalo?

Téma nohou, nožek a chodidel mne zajímá už hodně let, po vlastních úrazech a rehabilitaci i po 30 letech cvičební praxe mám již mnoho věcí vyzkoušených na sobě i se svými klienty a cvičenci.

Před třemi lety jsem všechny ověřené postupy a cvičební metody vložila do svého prvního on-line kurzu Cviky pro nohy. Kurz pro dospělé je zaměřen na nápravu nejběžnějších problémů s nohama a chodidly.

Po jeho spuštění se postupně objevilo také dost dotazů na to, zda a jak je možné kurz využít i pro cvičení s dětmi. Ptali se na to nebo přicházeli i s dětmi mí bývalí studenti, kteří mezitím založili rodiny, nebo mí klienti. Děti však tahle dospělácká verze cvičení tolik nebaví.

A tak jsem pro ně a jejich rodiče a prarodiče připravila během těch pár let samostatný kurz Cviky pro dětské nohy, při jehož přípravě jsem spolupracovala i s dětskými fyzioterapeuty. Všechna cvičení jsou přizpůsobena věku dětí, jejich zálibám a možnostem.

Naši dětští modelové a modelky také krásně všechno před kamerou odcvičili. Byli trpěliví, hraví i vážní, některé části jsme zvládli na první pokus, jiné nám zkazil silný vítr venku, slabá baterie v kameře nebo tréma, a proto jsme leccos i několikrát opakovali, než jsme byli s výsledkem spokojeni.

Když jsme cvičili „jen tak“ nebo když jsme již v době natáčení kurzu zrovna neměli zapnutou kameru, bylo cvičení krásně vyladěné a pohyby naprosto přirozené. Při vlastním natáčení se ale občas stávalo, že děti v návalu horlivosti trochu zapomněly na předchozí uvolněnost a měkkost pohybu: lokty měly napnuté až do zahnutí a ramínka skoro u uší… To víte, i profesionální herec má někdy horší den.

Za všechny shrnu, že jsme se snažili, abychom pro vás vše připravili skoro jako profíci! Vždyť jsme byli i v profesionálním studiu, a to hned několikrát, natáčeli nás opravdoví kameramani, kteří na to mají školy! A legrace jsme si všichni užili až až.

Tady nás máte:

Celý on-line kurz je logicky uspořádán tak, aby se v něm nikdo neztratil a aby rodič (nebo prarodič) společně s dítětem vždy věděli, co dělají a proč.

Třeba zrovna to testování: určitě i vás, rodiče, naučí lépe si všímat, jak vaše dítě stojí i jak se pohybuje. A možná zjistíte, že vlastně tuhle péči a všímavost oceníte nejen kvůli dětem, ale i kvůli vlastnímu držení těla a nohou.

Vezmeme vás rádi do naší dětské partičky a ukážeme vám, co všechno můžete se svým dítětem či vnoučetem podniknout hned teď, aby se  jeho bolavé nožky uzdravily a zůstaly zdravé už natrvalo. Ano, nejen vy rodiče. Průvodcem dítěte může být i babička: babičky prý s vnoučátky cvičívají velmi pečlivě a fyzioterapeuti toho ve své praxi rádi využívají.

Všechna cvičení jsou spíše hry než nějaké vážné cviky a bude jedině dobře, když si s dětmi trochu zařádíte i vy. Některé vybrané cviky jsou záměrně trochu obtížnější a představují výzvu, kterou starší děti rády překonávají. A na závěr máme pro vás několik her. Některé lehké, jiné bláznivé, známější i nové: hry pro nožky.

Nakoukněte dovnitř.

Stáhněte si ZDARMA několik her na ukázku.

Vyzkoušejte.

Dospělí mají spoustu navyklých pohybů, které provádějí pořád stejně a často ne právě nejšikovněji. Své návyky mění pomalu, někdy až těžkopádně. U dětí je to naštěstí jinak. Rychlost, s níž se učí, reagují na nové situace a podněty, je naprosto udivující. Jejich schopnost adaptace i velká proměnlivost pohybových návyků je mnohem větší než u dospělých.

To je oprávněnou nadějí pro všechny zodpovědné a přitom nedočkavé rodiče malých dětí, které zneklidňují či trápí některé problémy jejich dětí s nohama. Ať jde třeba o držení těla nebo způsob chůze. Nadějí pro rodiče, kteří nechtějí čekat, až bude dítě trochu starší, aby se vypravili k ortopedovi na kontrolu, případně pro nové vložky do bot. Pro rodiče, kteří by rádi viděli pružně a elegantně se pohybující dítě. Nejlépe hned.

Tohle o online kurzu řekla dětská fyzioterapeutka Jaroslava Šnederflerová:

Cvičení je pro nápravu základ! Ode mne má dítě cvičení naordinované. A takové ty hravé nápady na cvičení, aby to dítě bavilo, je možné čerpat ve vašem online kurzu Cviky pro dětské nohy. Ten bych doporučila na domácí cvičení. Najde se tam spousta pěkných nápadů, včetně otestování nožek a různých těžších cvičebních výzev pro překračování „hranic“. To obvykle děti hodně baví.

To „ladění“ teď může probíhat rovnou u vás v obýváku, v době, kdy to bude vyhovovat vám i dítěti. Společnou hrou můžete dodat vztahu se svým dítětem nový impuls a současně budete pohybem napravovat, co je třeba napravit. Vše budete mít nyní ve svých rukou (a také v nohou).


 

Co děti i vás uvnitř čeká?  Podívejte se tady     Ano, to se mi líbí! Chci ho hned.

Celý kurz je navíc stále za skoro-zaváděcí cenu!

Tohle o online kurzu řekla dětská fyzioterapeutka Drahoslava Tichá: 

„Barefoot botky k nápravě nestačí, je třeba pojmout to komplexně, a musí pro to udělat něco matka i dítě. A nejlíp pomáhá cvičení. Vím, že ve Vašem online kurzu je spousta velmi dobrých cvičebních tipů. Vše se rodiče s dětmi naučí z hravých videí na počítači, kde předcvičují malí kluci a dívenky.“

A ještě poslední tip. Možná se blíží třeba narozeniny nebo je jiná příležitost k obdarování mladé maminky nebo i babičky dítěte, které by se pomocí her a cvičení mohlo vyřádit i zlepšit své nožky. Můžete si ušetřit přemýšlení, čím je překvapit, aby to bylo i k užitku, i pro zábavu. A také jak dítě i rodiče nezahlcovat věcmi, na něž už nemají doma místo.

Chtěli byste kurz Cviky pro dětské nohy někomu darovat?

Možná právě čas a zájem, který obdarovaný věnuje svým dětem, vnoučatům či dětem přátel, může být mnohem cennějším darem než fyzický předmět. Veškeré potřebné „know-how“, tedy přesný návod na to, co dělat, čím začít a jak postupovat, je v kurzu podrobně uvedeno. Modelky a modely, tedy malé děti, které vše potřebné vzorně odcvičily, motivovala při natáčení i představa, že kurz může pomoci jejich vrstevníkům.

Jak funguje dárkový poukaz na Cviky pro dětské nohy?

Dárce (třeba právě vy) si ZDE objedná on-line kurz.

Obdrží údaje potřebné pro platbu a po úhradě mu přijde e-mailem dárkový poukaz. A k tomu instrukce, co má udělat (vyplnit poukaz a sdělit obdarovanému jednoduchou instrukci).

Obdarovaný mi pak napíše e-mail. Obratem mu přijde mu přístup do kurzu. A to je vše!

Nasednete s námi a pojedete? Bude to vážně jízda!

Kdykoli si vzpomenete, tak nás vždycky najdete na jednom místě. Budeme s vámi venku nebo doma, stačí si najít deset minut času a potkáme se. Uvidíte, že na konci kurzu dokážete různé nové kousky.

Těšíme se na vás.  

 

Mám ráda pohyb. Baví mne jej studovat, zlepšovat, vyučovat a pohybem také inspirovat druhé ke změnám svého těla, mysli i života. Přes 20 let učím lidi zdravě sedět, stát, chodit a cvičit. Naučím vás, jak se zbavit bolestí nohou a opět si užívat lehký krok. Na můj příběh se podívejte zde >> Jsem autorkou terapeutického cvičebního online programu Cviky pro nohy.>> Napravuje rychle, zábavně a jednoduše vady a deformity nohou i chodidel. Učím vše taky naživo na jednodenních seminářích Zdravé nohy I. a také Zdravé nohy II. >> Věnuji se i klientům ve firmách nebo na individuálních lekcích a především na skupinovém cvičení Zdravá záda pro dospělou i starší generaci.>>
Komentáře

Přidat komentář