Proč se brouzdat ranní rosou nohou bosou?

Tak všude se na nohy doporučuje procházka naboso v ranní rose.

kapky rosy_16

Co všechno si o tom přečtete:

  • Prý je to dobré proti pocení nohou (aby ne, když se vám totiž nohy v ranní skoro jinovatce příjemně ochladí až lehoučce namrznou, tak je hned po pocení).
  • Prý je to dobré na nervy (jasně, člověk se při dotyku s ledovou trávou tak vybudí, že návrat do tepla je pak balzám pro nervy i pro nohy).
  • Prý to dodá pocit svěžesti a probudí na celý den (no jistě, když šlápnete poprvé na tisíc ledových jehliček – to by v tom byl Číňan, aby tahle přírodní akupunktura člověka nepovzbudila).
  • Prý to má omlazující efekt (tak určitě, když se vám obličej vypne v neřízeně udiveném výrazu, je to lepší než deset jogínských cviků na obličejové svaly… a navíc autentické).
  • Prý to taky omlazuje nohy (že by tím, jak se tlapy dospěláka v ledovém sevření automaticky stáhnou na dětskou nožku velikosti 20?).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

Ale vážně, tenhle rituál „bosé nohy v trávě“ má vždycky velký úspěch.

Jezdívám na červnové týdenní kurzy do přírody na jihu Čech s absolventy Univerzity 3. věku, s „Masters“ – tedy s mistry pohybu.

Každé ráno mají na programu také výběh naboso. Tím ránem myslíme v půl sedmé. Jak říká kolega běžec a jak sami Masters přiznávají, stejně už jsou vzhůru, nemohou ani dospat…

Když vyběhnou bez bot do ranní rosy, zaručeně to vzbudí i ty polospící. Další cvičení, někteří už i v botkách (to když je ráno „frišno“, až skoro jinovatka), si pak užívají s nohama prokrvenýma pěkně v teple ponožek či bot.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A všichni to dobrovolně chtějí!

Někteří úplně milují pocit prasknutí chladné krůpěje pod chodidly, ledové bodnutí jako jehličkou, zchlazení tlapek a následné teploučko v ponožkách.

 

Výskají jako kdysi na pionýráku, smějí se jak puberťáci a kdykoli na kurz vzpomínají, nostalgicky se jim lesknou oči. Tak asi na tom omlazení přece jen něco bude…

 Ostatně, vyzkoušejte sami.

Další, co děláváme někdy večer po návratu z výletu, je koupel a masáž unavených nohou. Před tím bývá každý sice unavený, ale sotva se nohy smočí do chladné Vltavy a dostanou porci exkluzivní ruční péče, jako zázrakem všichni obživnou… A večer se může pořádně rozjet, třeba i v kvapíkovém tempu.

V e-booku Probuďte své nohy najdete videoukázku takové vitalizační masáže. Kompletní blahodárná masáž je v programu Cviky pro nohy. To vše pro případ, že přes léto nemáte třeba denně poblíž orosenou louku anebo v zimním období zase třeba zasněžené pláně

 

Mám ráda pohyb. Baví mne jej studovat, zlepšovat, vyučovat a pohybem také inspirovat druhé ke změnám svého těla, mysli i života. Přes 20 let učím lidi zdravě sedět, stát, chodit a cvičit. Naučím vás, jak se zbavit bolestí nohou a opět si užívat lehký krok. Na můj příběh se podívejte zde >> Jsem autorkou terapeutického cvičebního online programu Cviky pro nohy.>> Napravuje rychle, zábavně a jednoduše vady a deformity nohou i chodidel. Učím vše taky naživo na jednodenních seminářích Zdravé nohy I. a také Zdravé nohy II. >> Věnuji se i klientům ve firmách nebo na individuálních lekcích a především na skupinovém cvičení Zdravá záda pro dospělou i starší generaci.>>
Komentáře

Přidat komentář