Až se jaro zeptá… Byli jsme na semináři!

… co jste dělali na podzim? 

Barevný podzim pomalu končí a zima se blíží. Čekají nás zase ta sychravá a chladná rána. Když navíc začne mrholit a zafouká vítr, tak obuté nohy často ani nevnímají, po jakém terénu vlastně chodí. O nevlídném víkendu jako byl nedávno ten „oslavný“ ke století naší země, se pak ani nechce vyrazit ven. Zvlášť pokud navíc nohy „zlobí“, tak chození už není žádná zábava.

 

Není to však škoda? Kdyby to tak zase šlo … bezstarostně si zabrouzdat ve spadaném listí, vychutnat si přitom ten pocit měkoučkého nášlapu a mít z procházky opět radost! Jenže místo toho se v botách skrývají dvě necitlivé placky, skoro jako by byly dřevěné. Jak je znovu přivést k životu?

Teď je přesně vhodný čas zalézt si do tepla a porozhlédnout se. Co s tím? Najít nějaký tip na internetu? Nebo v chytré knížce? Probrat to s kamarádkou, která si nedávno stěžovala na stejné problémy? Nebo že by pomohla ta dlouho odkládaná pedikúra?  Nakonec možná dojde i na to plánované objednání k ortopedovi…

A co třeba namísto vysedávání v čekárně u lékaře si raději užít notnou porci zábavy, nechat se jeden den opečovávat a přitom se naučit něco, co vám může pomoci zbavit se problémů? Tuto akci naživo moc často nemívám, ale teď je tady:

Seminář Zdravé nohy I. a hned nato i seminář Zdravé nohy II.

Co se ten den bude dít? Bude naplněný intenzivními zážitky a taky „aha-momenty“. A určitě se nebudou týkat jen nohou. Diskuse bývají bohaté, protože se často setkají společně laici i odborníci, mladí lidé (často mí bývalí studenti fyzioterapie, co hledají nové tipy pro svou praxi) i o něco starší generace. Dobrá nálada je už pravidlem, obvykle se tam i dost nasmějeme:) .

Co říkají absolventi „Jedničky“.

Bc. Kateřina Hlavová (fyzioterapeutka)

Byl to jeden z nejucelenějších kurzů, co jsem kdy absolvovala, bylo to srozumitelné a nadupané užitečnými informacemi. Průběh byl super, vše klapalo, jak má, lektorka poctivě hlídala harmonogram. Vládla tam pěkná atmosféra a vše bylo hned po ruce. Skvělá rozcvička a super automasáž. Při masážích byly zajímavé  souvislosti s odrazem i ždímání.

Ovšem nejlepší byly vlastní cviky na nohy, žádné „šolíchání“, ale pěkně propracované cvičení, zaměřené na jednotlivé části nohy. Mnoho uváděných cviků jsem předtím neznala. Lektorka byla skvělá, vše má pod kontrolou:) Co se mi opravdu líbí, je to, že lektorka má vše na sobě otestováno, a to ne krátkodobě.  Je vidět, že na sobě pracuje a pak to teprve nabídne ostatním, za to velký dík. Seminář mi přinesl mnoho nových cviků, např. též úžasnou překážkovou cestu. Už se těším na pokračování Zdravé nohy II.

Věra Čelikovská (cvičící v Masters kurzu)

Potřebuji teoretické i praktické informace o tom, jak si zachovat a udržet zdravé nohy. Organizace semináře byla nad očekávání dobrá, střídání informací a praxe je velmi dobře vymyšleno. Bezvadná byla teorie: je zajímavé, kolik toho o svých nohou nevím. Je fajn, že tam byl i model nohy na ukázání účastníkům.

Z masáží ani ze cvičení jsem neznala skoro nic. Lektorka byla výborná, atmosféra velmi příjemná, i prostředí překvapivě funkční. Seminář mi přinesl nový náhled na „údržbu“ vlastních nohou i rozčarování nad tím, jak se léčí bolesti nohou a zad. Lékaři předepisují tišící prostředky, ale na to, jak stojíme a chodíme, se nikdo ani nepodívá. Seminář velmi doporučuji, protože všeobecná informovanost o nohou a jejich fungování je velmi nízká.

„Když jsem večer po semináři dorazila domů, cítila jsem se jako Ema, co drtí slabikář a u toho mele maso… a pak se potká s Komenským. Byla jsem celá pokrytá informacemi, tak jak zimní krajina zasypaná sněhem.

Další den jsem se snažila srovnat si všechny ty novinky v hlavě. A pak jsem vytáhla míček, poznámky… a začala. Po troškách, bolí to, ale vím, že to teď mám ve svých rukou. Když se dám do hodnocení semináře, tak to byla obrovská nálož velmi precizně podaných informací, prostřídaná teorie s praxí, zkrátka úžasné.

Opravdu málokdy se naskytne tak dokonale vedené vzdělávání – a že jsem různých vzdělávacích kurzů za svůj i pracovní život absolvovala nepřeberné množství! Nebylo nic, co by mi nesedělo, co by zůstalo nepochopeno nebo mi bylo nepříjemné. A to včetně pestrých pomůcek a dobré organizace času – všechno bylo super. Jsem moc ráda, že jsem se rozhodla za Vámi do Prahy přijet a doufám, že jsme se neviděly naposledy.“

A pánové, nebudete sami, mezi účastníky jsou i muži.  Třeba:

PhDr. Karel Valášek (psycholog)

Seminář byl velmi dobře metodicky i didakticky připraven i realizován, organizace byla perfektní. Teoretická  pasáž k anatomii nohy byla vyčerpávající. Zajímavé byly speciální přístupy při masážích. Také cvičení bylo velmi přínosné, takřka vše mne překvapilo a bylo pro mne nové. Lektorka je vynikající pedagožka, atmosféra semináře byla dělná a příjemná. Osobně mi seminář přinesl velkou inspiraci, jak si zpříjemnit stáří a ještě vylepšit “zdravé nohy“. Seminář určitě doporučím svým přátelům a kolegům, je to momentálně v tomto oboru „bomba“.

„Dvojka“ je na světě.

První semináře Zdravé nohy, které jsem naživo pořádala už před lety, měly vždycky tak nabitý program, že se to už nedalo „udýchat“. A tak vznikl nápad rozdělit tu porci zážitků na části, aby to bylo líp stravitelné. A „Dvojka“ byla na světě. Možná si říkáte: „Bude to pro mne mít smysl? Vždyť jsem se už vše dověděl/a minule! Může mi to ještě něco dát?“ Co na semináři Zdravé nohy II.  zažijete, shrnuli někteří další účastníci:

Milada Ledvinová (masérka)

Očekávala jsem připomenutí praktik ze semináře I. (trochu jsem už pozapomněla – přece jen bylo na prvním semináři informací hodně a času už taky uběhlo hodně) a zdokonalení cviků pro nohy. Organizace semináře byla jako vždy vysoko nad úrovní podobných seminářů, které jsem absolvovala jinde. Obsah semináře moje očekávání zcela naplnil, a to opravdu vrchovatě. Odpoledne jsem už cítila mírné zahlcení, ale ono si to sedne, mám zkušenost, že se musí informace dostatečně vstřebat.

Byla jsem ráda, že jsem si mohla podrobně prozkoumat model chodidla. Ráda jsem si upřesnila metodiku vázání palce, po demonstraci na tomto semináři jsem pochopila podstatu. Velmi se mi líbily pomůcky na procvičování citlivosti chodidel – nejvíc asi chodníček s různými reliéfními tvary. Byla to pro mě nová, příjemná a překvapivá zkušenost, poznávat svět svýma nohama.

Vlaďka je podle mých celoživotních zkušeností opravdu nejlepší lektorka na cvičení. Nebojím se označit ji jako geniální. Neznám nikoho lepšího, a to jsem za svůj poměrně dlouhý život poznala hodně lektorů. Líbí se mi její zaujatost pro každý problém, hloubka, se kterou se do všeho pouští, nadšení pro nové věci. Její cvičení je pro mě vždy radostí a pokaždé nechápu, jak rychle s ní čas uteče.

Výborné je také velké množství cvičebních pomůcek, které je na tomto semináři k dispozici. Atmosféra byla též velmi milá, jako vždy, protože k Vlaďce se dostanou vždy lidé podobného zaměření. Tzn. otevření, přátelští, ochotní na sobě pracovat. Seminář mi přinesl příjemně strávený den s aktivním cvičením na konkrétní problémy (u mě vbočený palec) a potvrzení mého názoru, že nejlépe si člověk se zdravotními problémy pomůže sám, když mu nějaký odborník dobře poradí. Děkuji!

Greta a Milan Brožovi (cvičící v kurzu Masters)

Dvojka? Po „Jedničce“ očekáváme další cvičení a instrukce, jak postupovat pro zlepšení zdravotního stavu nohou. Líbil se nám perfektní rozbor funkce a cvičení nohou, chodidel: jak mohou být nohy deformované, když se nerespektuje fyziologie i fyziologické pozadí cvičení spodní části nohou. Pěkné bylo i různé balanční náčiní a masážní pomůcky. Neznali jsme různé možnosti cvičení s chodidly a s prsty nohou. Velice hodnotíme chození po „opičí“ dráze. Také jsme si doma takovou menší cvičební dráhu vytvořili.

Lektorka je perfektní po odborné i lidské stránce. I prostředí a atmosféra semináře byla velice přátelská. Lektorka se nám snažila předat maximum vědomostí a zkušeností a činila to tak, že nás inspirovala k dotazům. Než jsme absolvovali první seminář Nohy I, tak jsme se se žádným cvičením, které by řešilo procvičování spodní partie nohou – kotníků a chodidel nikde nesetkali.

Druhý seminář doplnil a rozšířil první. Ukázal další možnosti jak cvičit s nohama. Také jsme poznali další pomůcky na procvičování. A je moc zajímavé setkat se s lidmi, kteří mají stejný zájem – naučit se procvičovat nohy, chodidla. Doma teď velice často chodíme bez obuvi a cítíme se dobře. Online video-kurz a rady na internetu jsou perfektními pomůckami. Určitě ve svém okolí dáme ve známost existenci tohoto unikátního a výborného cvičení na nohy a chodidla.

Všem svým účastníkům hned na semináři, poté i v duchu a teď i takto veřejně děkuji!

I díky vám a vašim zvídavým otázkám a poznámkám mne baví hledat pořád hlouběji ty správné odpovědi. Vzdělávat se třeba na kurzech vedených odborníky s dlouhou praxí, které si najdu. Nebo zažívat vše v přírodě, kde si zkouším všechna cizí doporučení a vlastní vychytávky rovnou na svých nohou. A koumám, jak na to jít ještě jinak, aby vše bylo rychlé, jednoduché a přitom efektivní. Moc mne to baví!

Vždycky znovu mne okouzlí, jak to začne bavit i ostatní.

Chcete se ještě přidat? 

Post scriptum:   

Nejbližší termíny seminářů Zdravé nohy I. i Zdravé nohy II. jsou vypsané. Při naplnění kapacity přijímám rezervace na první následující termín v příštím roce.

A kdo se nemůže dalšího termínu dočkat nebo raději cvičí a studuje si věci sám/sama a v klidu, je tu vyzkoušený online kurz Cviky pro nohy. V něm vás  veškerým cvičením provedu skrze obrazovku v pohodlí vašeho domova. Používají jej i absolventi seminářů, když se jim naučené cviky začínají vytrácet z paměti a chtějí si z videa oživit, jaké tipy tam zazněly.

Připravila jsem i dárkové poukazy pro ty z vás, kdo neplánujete  přijít sami, ale rádi byste poukaz na seminář Zdravé nohy I., seminář Zdravé nohy II. nebo na online kurz Cviky pro nohy věnovali svým blízkým jako milý dárek. Najdete je zde:

Poukaz na seminář Zdravé nohy I.

Poukaz na seminář Zdravé nohy II.

Poukaz na online kurz Cviky pro nohy

Přeji vám, ať si pestrý a barevný život co nejdříve opět naplno užijete Vy i ony! Kdo? No přece vaše zdravé nožky – dobrodružky.

 

Mám ráda pohyb. Baví mne jej studovat, zlepšovat, vyučovat a pohybem také inspirovat druhé ke změnám svého těla, mysli i života. Přes 20 let učím lidi zdravě sedět, stát, chodit a cvičit. Naučím vás, jak se zbavit bolestí nohou a opět si užívat lehký krok. Na můj příběh se podívejte zde >> Jsem autorkou terapeutického cvičebního online programu Cviky pro nohy.>> Napravuje rychle, zábavně a jednoduše vady a deformity nohou i chodidel. Učím vše taky naživo na jednodenních seminářích Zdravé nohy I. a také Zdravé nohy II. >> Věnuji se i klientům ve firmách nebo na individuálních lekcích a především na skupinovém cvičení Zdravá záda pro dospělou i starší generaci.>>
Komentáře

Přidat komentář