Co lidi vždycky překvapí na mém semináři?

Když jsem chystala první semináře Zdravé nohy, zaměřené speciálně na chodidla, hodně jsem si přála přinést rychle úlevu těm nejpotřebnějším. A těmi se zdáli být Masters, tedy „mistři pohybu“ a absolventi naší Univerzity 3. věku. Ale brzy jsem se přesvědčila, že tohle téma osloví se stejnou naléhavostí i hodně mladších lidí.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAA když začaly první semináře Zdravé nohy, zjistila jsem, že dokonce i děti mých kamarádů či studenti jsou nadšenými fanoušky péče o nohy.

Mnoho lidí nejen staršího věku si totiž stěžuje na bolesti nohou a řeší ty stejné základní otázky:

  • Jak si vybrat dobré, netlačící boty? A jaké?
  • Jak udržet nohy v dobrém stavu a jak předcházet kuřím okům, puchýřům či otlakům?
  • Jak ulevit bolavým nohám po každodenních pochůzkách i postávání při obstarávání domácnosti?

A tak jsem začala probírat to nejlepší ze své zásobárny masáží, terapií a cvičení, abyste to mohli hned vyzkoušet i vy. A vybrala jsem tento tahák: Vitalizační masáž nohou.

DSC_3280_resize

Vždy mne znovu a znovu překvapí, jak tato jednoduchá a přitom účinná technika skvěle a navíc okamžitě funguje. Ti, co ji používají pravidelně, navíc hlásí dlouhodobě změny nejen v chodidlech, ale v celém nastavení nohou, v běžném držení těla i postoji. A všímají si dále i nečekaných prožitků při chůzi.

A taky se postupně učí chodit úplně jinak: víc a víc bezbolestně, lehčeji, až si tu chůzi vědomě prožívají do konečků prstů. A nejen to, oni si ji pak opravdu užívají a procházky si pak dokonce „ordinují“ naprosto dobrovolně, s radostí si plánují, kam si dojdou pěšky a těší se na každý krok.

A k tomu je na začátku postrčila, některé přímo „nakopla“ právě vitalizační masáž nohou. Tak pojďme na to: o co při ní vlastně jde?

Mnoho z vás pravidelně pečuje o svá záda, chodí na cvičení nebo masáže. Procvičujete každý velký kloub těla, možná i každý obratel páteře. Ale kolik z vás se stejně pravidelně věnuje i nohám? Když se pak jednou opravdu pečlivě pověnujete každému kloubku obou chodidel, bude to pro ně malý zázrak.

Zkuste si to taky. Dávám vám návod na videu, abyste se to opravdu naučili. Tuhle jednoduchou variantu jsem zkrátila tak, abyste si ji mohli celkem rychle vyzkoušet. A to nejlíp opakovaně, tedy kdykoli najdete deset až patnáct minut času pro své nohy.

DSC_3283_resize

Přeji si, aby se to naučilo co nejvíce z vás, a tak tu ode mne máte vitalizační masáž zdarma.

Základní vitalizační masáž najdete zde. Mírně rozšířená varianta je pak součástí  programu Cviky pro nohy, který se právě teď ještě vylepšuje. Vaše nohy budou masáž milovat.

Lehký krok, pocit tepla, vzdušné chodidlo plné života… To jsou jen střípky dojmů, které si moji studenti všeho věku ihned po vitalizační masáži navzájem říkají. Vyzkoušejte, zda i vám budou odměnou živá a měkká chodidla a pružný krok. A také, zda to i pro vás bude takové překvapení, jako pro absolventy mých seminářů a kurzů.

 

Mám ráda pohyb. Baví mne jej studovat, zlepšovat, vyučovat a pohybem také inspirovat druhé ke změnám svého těla, mysli i života. Přes 20 let učím lidi zdravě sedět, stát, chodit a cvičit. Naučím vás, jak se zbavit bolestí nohou a opět si užívat lehký krok. Na můj příběh se podívejte zde >> Jsem autorkou terapeutického cvičebního online programu Cviky pro nohy.>> Napravuje rychle, zábavně a jednoduše vady a deformity nohou i chodidel. Učím vše taky naživo na jednodenních seminářích Zdravé nohy I. a také Zdravé nohy II. >> Věnuji se i klientům ve firmách nebo na individuálních lekcích a především na skupinovém cvičení Zdravá záda pro dospělou i starší generaci.>>
Komentáře

Přidat komentář