Přes moře oblázků na mořskou procházku …dojdu?

Tak je tu doba dovolených! Krásné mořské pláže z plakátů zvou na výlety bosou nohou.

Možná už listujete katalogy „last minute“, možná už máte tu svou pláž dávno vybranou. A těšíte se, že se zase volně nadýchnete… Bydlení bude blízko, pláž je téměř na došlap, tak jen ty „crocsy“ ještě najít, jinak tam zase nedojdete…

Vždyť vzpomeňte jako to bylo loni: zchoulostivělé nohy nebyly schopné se postavit na kamínky bez nepříjemných pocitů. Kdo by to chtěl znovu zažít?

Takže přece jen se vyplatí najít ty zatoulané botky na pláž!

Nohy jsou přes zimu hodně dlouho zavřené celé dny ve vysokých botách, u dívek či dam často i na podpatcích.  Anebo stojí a běhají na vyměkčených a odpružených podrážkách sportovních bot…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A pak, když se v teplém dni třeba na chatě zujete, tak si nedokážou poradit s běžným povrchem. Jako je třeba tuhá tráva, natož malé kamínky či dokonce větvičky, jehličí, nedej bože škvára či šotolina! Představa ostrého kamení na pláži pak vyvolá až úšklebek…

Nebo by to šlo i jinak? A jak??

Ploska nohy je opravdu učenlivá! Když se začne včas a postupně, dá se krásně vytrénovat. A začít se může klidně i u těch úplně nejzchoulostivělejších nožek!

Jeden můj student se kdysi na sraz turistického víkendu dostavil bosý.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hodně jsme se podivovali, ale bylo léto, teplo … po chvíli jsme zapomněli, že nemá boty.

Až když jsme vyrazili na výlet, někteří kamarádi se chtěli vytáhnout a taky zuli boty, že se k té bosé chůzi přidají. Ale hned na prvním přechodu přes cestu posypanou štěrkem a následnou kamenitou pěšinou do skal se zarazili a pokorně šli zpátky do pohorek.

Ptali jsme se jej, jak to dělá, že mu to nevadí? Pověděl nám to. Byl na tom nejdřív dost podobně jako většina, ale pomalu, po chvilkách až chvílích se zouval, chodil, odolával víc a víc, přecházel na bosý režim na trávě, písku, kamínkách…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A pořád si přidával, měl to postupně i jako svou osobní výzvu, co ještě zvládne, jak daleko dojde, až zvládl celý den ve skalnatých  horách bez bot.

Ráno běhal v mokré trávě a i večer po chůzi dělal něco navíc: skočil do ledového potoka, promasíroval si nohy, procvičil chodidla, pečoval o kůži na ploskách nohou. Drsnou masáží i cvičením nohy na zátěž zvykal …a po „práci“ je jemným hlazením a olejem konejšil… A mořský břeh? Tak ten zvládal naprosto v pohodě!

Inspiroval mě tehdy hodně. Vyzkoušela jsem hned chůzi v lese a nebylo to vůbec tak zlé… A pokračuji s otužováním nohou doteď.

Dovolena2011_2 139

Čím dál víc praktikantů bosých nohou mě přesvědčuje, že už je tu čas, kdy to začíná být stylové a módní… konečně zdravý trend!

Trénujte i vy na měkké našlápnutí u moře – vhodný čas začít je právě  teď.

Moc ráda předávám i své zkušenosti s opravováním „pokažených“ a různě bolavých nohou (nejen) ze stylových bot. Shrnula jsem je v nejnovějším online videokurzu, nejspíše prvním u nás, v kurzu Cviky pro nohy. 

Je věnován těm, kdo si chtějí úplně uzdravit své nohy.

Online program Cviky pro nohy je od května 2016 vypuštěn do světa, po letech lektorské praxe, cvičení s klienty, po dlouhých přípravách i práci, která mě moc bavila.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A těším se, že pomůže mnoha lidem opět se postavit dobře na nohy a užít si i tu bosou chůzi, třeba na mořském břehu plném ostrých oblázků.

Aby se nemuseli vozit až do moře na koni… nebo dokonce autem…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Aby nemuseli trávit celý den s nohama zavřenýma v umělohmotných botách, ale mohli se projít po pláži volně, prostě naboso:) Zkuste to i vy!

 

Mám ráda pohyb. Baví mne jej studovat, zlepšovat, vyučovat a pohybem také inspirovat druhé ke změnám svého těla, mysli i života. Přes 20 let učím lidi zdravě sedět, stát, chodit a cvičit. Naučím vás, jak se zbavit bolestí nohou a opět si užívat lehký krok. Na můj příběh se podívejte zde >> Jsem autorkou terapeutického cvičebního online programu Cviky pro nohy.>> Napravuje rychle, zábavně a jednoduše vady a deformity nohou i chodidel. Učím vše taky naživo na jednodenních seminářích Zdravé nohy I. a také Zdravé nohy II. >> Věnuji se i klientům ve firmách nebo na individuálních lekcích a především na skupinovém cvičení Zdravá záda pro dospělou i starší generaci.>>
Komentáře

Přidat komentář