Nohy v běhu i na sněhu

Když takhle v zimě napadne i v Praze sníh, to je panečku příležitost!

Při tréninku na nohy „plážové modelky“ vyzkoušíme něco nového. Protože běhání v rose je pro nohy teď slabý čajíček, jdeme drsně do sněhu!

DSC_3581

Nejdřív rychle z ponožek a zkusmo našlápnout, nohy se nebrání, tak jdeme na stopy na chodníčku i v trávě… Pak chůze, přešlapování, poskakování, běh a nakonec i koulovačka…

Pro druhé kolo ještě jednou na trávník, okolo domu a ještě dál do parku, veliký zážitek pro nohy… A nakonec třetí kolo pro „uklidnění“, skoro jako při hodině cvičení – ale všechno sotva vteřinové – rovnováha vstoje, vsedě si protáhnout nohy a v jogínské poloze trochu prodýchnout, stihnem to asi tak jednou.

Znáte z lázní Kneippovy džbery?

Pan Kneipp žil v Bavorsku v  19. století. Byl to kněz a současně léčitel, zabýval se přírodní vodoléčbou, propagoval také léčení bylinami, zdravou stravou a pohybem venku.

Originální Kneippovy džbery jsou dvě velká vědra, ve kterých jsou na dně vsypány různě velké oblázky a kameny, pokud možno ne hranaté a špičaté, spíše ohlazené jako od moře.

DSC_3594

V jednom džberu je pak voda studená, aspoň po kotníky nebo víc, ve druhém voda teplá – tak 40-50 stupňů. V každém vědru se šlape aspoň minutu až dvě po kamenech (v teplé vodě vždy o něco déle).

Nohy zažijí tepelný šok, krásně se prokrví, mají i hmatový zážitek a masáž v jednom. Celý krevní oběh se dobře rozproudí a ještě se podpoří otužování.

 Napadlý sníh, kyblík s teplou vodou a pak kamna a horký čaj

Tahle improvizace funguje na stejném principu. Tak jdeme ven se zahřátýma nohama v teplých ponožkách, a pokud jsme blízko domova, tak ještě v ruce kýbl s vodou. Sníh a tlusté ponožky, ba dokonce teplá voda mezi jednotlivými kolečky udělají s nohama divy – jsou dokonale prokrvené, osvěžené a celkově vnímavější, jakoby ve střehu. A navíc máme skvělý pocit, že jsme to dali!

DSC_3639 orez_edited-1

A co můžeme pro nohy ještě udělat dál? Až roztaje sníh, už to nepůjde. Teď je ale skvělá příležitost se o nich dovědět víc. Na zasněženém chodníčku to třeba trochu studí, ale chodidla se krásně obtisknou!

A je taky na první pohled dobře vidět, alespoň orientačně, jestli jsou otisky našich nohou v pořádku.

Až sníh roztaje, tak si to můžete vyzkoušet v teple a v klidu doma. Stačí se podívat do e-booku Je vaše šlapka zdravá? Všechny testy na nohy jsou tam pěkně pohromadě. V létě pak místo sněhu funguje stejně skvěle i orosený trávník!

 

 

Mám ráda pohyb. Baví mne jej studovat, zlepšovat, vyučovat a pohybem také inspirovat druhé ke změnám svého těla, mysli i života. Přes 20 let učím lidi zdravě sedět, stát, chodit a cvičit. Naučím vás, jak se zbavit bolestí nohou a opět si užívat lehký krok. Na můj příběh se podívejte zde >> Jsem autorkou terapeutického cvičebního online programu Cviky pro nohy.>> Napravuje rychle, zábavně a jednoduše vady a deformity nohou i chodidel. Učím vše taky naživo na jednodenních seminářích Zdravé nohy I. a také Zdravé nohy II. >> Věnuji se i klientům ve firmách nebo na individuálních lekcích a především na skupinovém cvičení Zdravá záda pro dospělou i starší generaci.>>
Komentáře

Přidat komentář